آخرین تصمیم دانشگاه تهران درباب زمان دفاع پایان نامه

آخرین تصمیم دانشگاه تهران درباب زمان دفاع پایان نامه به گزارش مطب نما معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه دانشجویان كارشناسی ارشد نیمسال ششم تحصیلی موظف به دفاع از پایان نامه خود تا اختتام تیرماه 99 هستند، اظهار داشت: تصمیم جدیدی برای تغییر این زمان اتخاذ نشده است.


دكتر حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات مصوبه اخیر شورای آموزشی دانشگاه تهران درباب زمان دفاع پایان نامه دانشجویان این دانشگاه در نیمسال تحصیلی جاری اشاره و اظهار نمود: تصمیمی كه درباب زمان دفاع پایان نامه دانشجویان گرفته شد صرفا مشمول دانشجویان دوره كارشناسی ارشد با شش نیم سال تحصیلی می شود، بر این اساس این دانشجویان موظف می باشند تا اختتام تیر ماه ۹۹ پایان نامه های خودرا دفاع كنند.
ایشان سپس اشاره كرد: در سال های گذشته دانشجویان فوق می توانستند تا اختتام شهریور ماه برای دفاع پایان نامه های خود اقدام نمایند اما با توجه به این كه تراكم تقاضا برای دفاع پایان نامه در شهریور ماه برای تمامی دانشجویان بالا است به همین جهت تصمیم گرفتیم دانشجویانی كه شش نیمسال تحصیلی در دوره كارشناسی ارشد قرار دارند و مشمول سنوات نیز شده اند زودتر از شهریور ماه نسبت به دفاع خود اقدام نمایند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران اشاره كرد: تراكم تقاضا برای دفاع پایان نامه در شهریور ماه سبب می شود كه امكان برنامه ریزی برای هماهنگی با داوران، اختصاص فضا و مدیریت سایر امور در دانشگاه با مشكل مواجه شود. به همین جهت تصمیم فعلی نیز در همین راستا گرفته شده است و صرفا شامل دانشجویان ارشد با شش نیمسال تحصیلی خواهد شد.
حسینی اشاره كرد: البته باتوجه به شرایط پیش آمده در كشور درباب شیوع كرونا ویروس ممكنست این مصوبه باردیگر تغییر پیدا كند یعنی استثنائا زمان دفاع این دانشجویان باردیگر به تاخیر بیفتد اما اعمال این تغییر نیازمند تصویب این تصمیم در شورای آموزشی دانشگاه ها است و تا زمانی كه تصمیمی جدید گرفته نشده باشد دانشجویان همچنان باید از این مصوبه تبعیت كنند.
وی با تاكید بر اینكه ۲۰ تا ۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه تهران در دوره ارشد طول تحصیلی آنها به شش نیمسال تحصیلی می كشد، اظهار داشت: اغلب دانشجویان كارشناسی ارشد در نیمسال پنجم تحصیلی نسبت به دفاع پایان نامه خود اقدام می كنند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران همین طور درباب سنوات تحصیلی دانشجویان دكتری نیز اظهار داشت: سنوات قانونی این دانشجویان هشت نیمسال تحصیلی است كه دو نیمسال دیگر به طول تحصیل آنها اضافه می شود. در مجموع دانشجویان دكتری باید تا ۱۰ نیمسال تحصیلی از رساله خود دفاع كنند كه البته ۲۵ تا ۳۰ درصد دانشجویان دكتری موفق نمی شوند پس از ۱۰ نیمسال تحصیلی از پایان نامه های خود دفاع كنند.
منبع:

1398/12/29
15:53:30
5.0 / 5
3248
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما