مدیركل بازرسی وزارت بهداشت:

استان بوشهر در مورد پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا در آمادگی كامل است

استان بوشهر در مورد پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا در آمادگی كامل است به گزارش مطب نما ایسنا/بوشهر مدیركل بازرسی، ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات وزارت بهداشت اظهار داشت: استان بوشهر در مورد پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا در آمادگی كامل است.


محمدحسین حیدری در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اظهار نمود: ارتقای سلامت عمومی جامعه و افزایش كیفیت زندگی مردم نیازمند آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صحیح است كه تقویت دانش و مهارت های لازم برای جلوگیری از عوامل خطرزا و تشویق رفتارهای سلامت می تواند به مفهوم توسعه و كیفیت بهتر زندگی قلمداد شود كه این خود بخشی از حقوق انسانی به حساب می آید.
وی خاطرنشان كرد: دسترسی عادلانه مردم به خدمات مناسب سلامت از دغدغه های اصلی دست اندركاران حوزه سلامت است، وزارت بهداشت و زیرمجموعه آن در سراسر كشور با این رویكرد كه سلامتی حق تمام مردم است، تلاش در برقراری عدالت در بهره گیری از خدمات سلامت داشته و دارند.
این مسئول بیان نمود: آموزش در حوزه سلامت امری زمان بر است و نتیجه آن سال ها طول می كشد ولی نقش به سزایی در ارتقای شاخصهای سلامت و توسعه پایدار ایفا می كند.
حیدری بر ضرورت آموزش مسائل بهداشتی در همه سنین تاكید كرد و اضافه كرد: در مورد آموزش مسائل بهداشتی باید از سنین پایین شروع شود كه در این راستا وزارت بهداشت تعامل خوبی با آموزش و پرورش دارد.
وی خاطرنشان كرد: كارشناسان بهداشت در تمام مرزها برای جلوگیری از ورود ویروس كرونا به كشور به صورت شبانه روزی در حال تلاش هستند و مرزهای ورودی برای جلوگیری از ورود كرونا به كشور كنترل دقیق می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر هم اظهار داشت: همه مرزهای دریایی و هوایی با حضور تیم های بهداشتی و درمانی تحت كنترل قرار دارند و افراد در تردد این مرزها در مورد ویروس كرونا رصد می شوند.
سعید كشمیری بیان نمود: دانشگاه علوم پزشكی بوشهر با همكاری سایر سازمان های مرتبط تمامی پرسنل كشتی ها، مسافرین و خدمه لنج های ورودی به استان بوشهر را در بنادر توسط كارشناسان بهداشتی مورد پایش و بررسی قرار می دهند.
وی اظهار نمود: به منظور اطمینان از آمادگی فرودگاه بین المللی عسلویه برای پایش و كنترل مسافران خارجی از پایانه پروازهای خارجی این فرودگاه بازدید به عمل آمد. استان بوشهر دارای پایانه های مرزی دریایی و هوایی است و بعد از شیوع ویروس جدید كرونا، پایگاه های قرنطینه مرزی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر با حساسیت بیشتری نسبت به تب سنجی و پایش افراد اقدام می نمایند.
كشمیری با اشاره به لزوم آموزش همگانی برای جلوگیری از مبتلا شدن به كرونا اضافه كرد: تابحال مورد مثبت و یا مشكوكی از مبتلا شدن به ویروس كرونا در استان بوشهر مشاهده نشده است.
وی افزود: تأمین و حفظ شاخصهای سلامت در جامعه تنها بر عهده دانشگاه علوم پزشكی نیست و در این راه همكاری همه جانبه مردم و سازمان ها لزوم دارد.
دكتر كشمیری خاطرنشان كرد: سلامت مردم خط قرمز دانشگاه علوم پزشكی است و درباره ویروس كرونا با مردم و رسانه ها به شكل شفاف اطلاع رسانی خواهیم كرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر هم با تاكید بر اینكه همه مرزهای دریایی و هوایی با حضور تیم های بهداشتی و درمانی تحت كنترل قرار دارند و افراد در تردد این مرزها در مورد ویروس كرونا رصد می شوند اظهار داشت: جهت پیشگیری از اختلال در روند پهلوگیری كشتی ها و لنج ها، همه خدمه و مسافرین توسط پرسنل پایگاه های مراقبت مرزی و دریایی، مستقر در بنادر در ارتباط با بیماری كرونا موردبررسی قرار می گیرند.
عبدالمحمد خواجه ئیان اظهار نمود: این اطمینان را به همشهریان عزیز می دهیم كه با حساسیت لازم و در طول شبانه روز با حضور مستمر در پایگاه مراقبت مرزی دریایی در بنادر، این مورد را پیگیری و در تأمین سلامت مردم كوشا باشیم. با عنایت به وضعیت شیوع بیماری ویروس كرونا در بعضی كشورها و اعلام اخطار از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كشور در جهت كنترل بیشتر مبادی ورودی، مدیركل بازرسی، ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات وزارت بهداشت از پایگاه مراقبت های بهداشتی مرزی دریایی بندر بوشهر بازدید كرد.1398/11/20
14:05:28
5.0 / 5
4095
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما