افتتاح نخستین مركز غیردولتی شبانه روزی توانبخشی معلولین شدید و خیلی شدید غرب كشور در اراك

افتتاح نخستین مركز غیردولتی شبانه روزی توانبخشی معلولین شدید و خیلی شدید غرب كشور در اراك به گزارش مطب نما ایسنا/مركزی مدیركل بهزیستی استان مركزی اظهار داشت: نخستین مركز غیردولتی شبانه روزی تخصصی توانبخشی و نگهداری معلولین جسمی-حركتی شدید و خیلی شدید غرب كشور در اراك افتتاح شد.


زهرا امینی امروز یكشنبه بیستم بهمن ماه در حاشیه افتتاح پروژه های اقتصادی و اشتغالزایی بهزیستی، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در روزهای الله دهه فجر افتتاح 56 پروژه در سطح استان مركزی برنامه ریزی شده بود كه 35 واحد آن واحد مسكونی مددجویی و 15 واحد اشتغازایی برای مددجویان سازمان بهزیستی بوده است.
وی اضافه كرد: همین طور چندین طرح و پروژه در حوزه معاونت توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری نیز در جهت آموزش و نگهداری و توانبخشی مددجویان و معلولین ضایعه نخاعی امروز در شهر اراك راه اندازی شد.
مدیركل بهزیستی استان مركزی اشاره كرد: همچون این برنامه ها افتتاح نخستین مركز تخصصی توانبخشی و نگهداری معلولین جسمی-حركتی شبانه روزی غرب كشور با ظرفیت 30 نفر در سطح شهر اراك بود كه هم اكنون 7 نفر در این مركز نگهداری می شوند و 6 مددجوی دیگر نیز در حال انجام آزمایشات اولیه برای ورود به این مركز هستند.
امینی بیان كرد: ارائه خدمات پزشكی پرستاری، فیزیوتراپی و كاردرمانی و خدمات آموزشی و حرفه ای همچون خدمات قابل ارائه در این مركز است.
وی افزود: از دیگر برنامه های امروز، افتتاح مركز روزانه نگهداری معلولان جسمی و حركتی بالای 14 سال با ظرفیت 50 نفر، مركز روزانه اوتیسم با ظرفیت 50 نفر برای رده سنی 2 تا 18 سال، دو مهدكودك و یك پایگاه خدمات و سلامت اجتماعی برای پیش گیری از لطمه های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین شهر اراك بوده است.
مدیركل بهزیستی استان مركزی افزود: سازمان بهزیستی در چند سال اخیر اموری در حوزه مراكز تخصصی نظیر مراكز توان بخشی سالمندان، معلولان، كلینیك های مددكاری، مراكز مشاوره، درمان اعتیاد و غیره را به مردم سپرده كه نتیجه بسیار خوبی را به دنبال داشته است و الان خیلی از خدمات تخصصی در این مراكز غیردولتی به مددجویان ارائه می شود.
منبع:

1398/11/20
13:33:47
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: آموزش , پرستار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما