در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد

اعطای جایزه جهانی ایثار با نام شهید سلیمانی به ایثارگران در سطح بین المللی

اعطای جایزه جهانی ایثار با نام شهید سلیمانی به ایثارگران در سطح بین المللی به گزارش مطب نما رئیس جمهور با قدردانی از جانب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی از مردم به خاطر حضور باشكوه و گسترده در آیین تشییع پیكر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف ایران و عراق، اظهار داشت: این حضور گسترده توطئه آمریكایی ها را كه به دنبال اختلاف افكنی در ایران و عراق بودند نقش بر آب كرد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینكه حضور مردم در مراسم خاكسپاری پیكر شهید سپهبد سلیمانی در شهرهای مختلف كشور، حضوری معنادار و حساب شده بود، تاكید كرد: شهید سلیمانی یك شخصیت بسیار والا و باارزش بود كه در طول دوره خدمت به انقلاب و نظام در راه جهاد، فداكاری، مقاومت و ایثار، هیچگاه توقف نداشت و راه خودرا با قدرت و ایمان ادامه داد.
وی با اشاره به اینكه مردم در مراسم خاكسپاری سردار سلیمانی چه در شهرهای مختلف ایران و چه در شهرهای بغداد، كربلا و نجف در كشور عراق به خوبی از خدمات این سردار بزرگ اسلام قدردانی كردند، اضافه كرد: این حضور گسترده سبب شد كه آمریكا پس از ترور شهید سلیمانی نتواند حتی متحدانش را با خود همراه كند.
رئیس جمهور اشاره كرد: حتی بعضی از سران كشورهای اروپایی نیز در تماسهای تلفنی، نسبت به این مساله اظهار تأسف كردند و این اقدام آمریكا را برای منطقه خطرناك دانستند.
وی اشاره كرد: در حادثه ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی، افكار عمومی دنیا، نخبگان جامعه و دنیای اسلام به ویژه همسایگان ما كه خدمات سردار شهید سلیمانی را دیده بودند به خوبی عكس العمل نشان دادند و خط ایستادگی و مقاومت خیلی پررنگ شد.
رئیس جمهور با اشاره به اینكه مردم ما انصافاً در همه حوادث به خوبی و با آگاهی به صحنه می آیند، اضافه كرد: در موضوع حادثه هواپیمای اوكراینی هم كه بسیار دردناك و جانگداز بود، مردم به خوبی با خانواده جانباختگان این حادثه تلخ و غیرقابل باور، ابراز همدردی كردند.
او همینطور به حادثه سیل در سیستان و بلوچستان و بازدید اخیر خود از مناطق سیل زده استان اشاره نمود و اضافه كرد: حس همكاری، فداكاری، نوع دوستی و از خودگذشتگی مردم در این حادثه نیز بسیار باارزش است بطوریكه مردم سیل زده برای دریافت كمك های ارسالی دیگران را در اولویت قرار می دادند و تاكید داشتند كه كمك ها ابتدا به كسانی كه بیشتر نیاز دارند ارائه شود و این یعنی از خودگذشتگی و ایثار مردم كه بسیار باارزش است.
در ادامه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی كه به ریاست دكتر روحانی و با حضور همه اعضا برگزار شد، تاسیس "صندوق شورای عالی عتف كشور" برای تامین منابع مالی كارهای پژوهشی در دانشگاهها كه سبب خلق ثروت می شود، در ادامه بررسی موضوع ظرفیت ها وآسیب های علم و فناوری كشور، به تصویب رسید.
بر طبق این مصوبه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موظف شد با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همین طور سازمان برنامه و بودجه سند اساسنامه این صندوق را برای تصویب در دولت تهیه نماید.
تنوع بخشی و رفع انحصار در بخشنامه ارتقای اساتید دانشگاه ها نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همین طور تصویب كردند جایزه جهانی ایثار كه پیشنهاد سردار شهید سلیمانی بوده است، با نام خود شهید سلیمانی به ایثارگران در سطح بین المللی اعطا شود.
در این نشست همین طور با رای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، دكتر پیمان افراسیاب برای ریاست دانشگاه زابل، دكتر مهرزاد لطفی برای ریاست دانشگاه علوم پزشكی شیراز، دكتر سید محمد حسین بحرینی طوسی برای ریاست دانشگاه علوم پزشكی مشهد، دكتر فرزین رضاعی برای ریاست دانشگاه علوم پزشكی كردستان و دكتر عزیز جوان پور هروی برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شریقی واحد تبریز انتخاب و منصوب شدند.
منبع:

1398/11/02
23:12:46
5.0 / 5
4359
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما