دبیر علمی سومین كنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی:

تمركز بر اقتصاد سلول درمانی و گردشگری سلامت از نقاط شاخص كنگره است

تمركز بر اقتصاد سلول درمانی و گردشگری سلامت از نقاط شاخص كنگره است به گزارش مطب نما ایسنا/خراسان رضوی دبیر علمی سومین كنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی اظهار داشت: یكی از نقاط شاخص این كنگره تمركز بر اقتصاد سلول درمانی و گردشگری سلامت است كه برای نخستین بار در ایران بعنوان یكی از اهداف كنگره مطرح گردیده است.


دكتر مریم مقدم متین، امروز یكشنبه ۲۹ دی ماه در نشست خبری سومین كنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی كه در جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار نمود: سومین كنگره بین الملی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی در ایام ۲۵ و ۲۶ فروردین ۹۹ در مشهد مقدس برگزار می گردد.
وی ادامه داد: از خاصیت های شاخص این كنگره این است كه در هماهنگی با چهارمین كنگره بین المللی ژنتیك برگزارمی شود و باتوجه به مشكلات اقتصادی و صرفه جویی در هزینه ها، بخش سلول های بنیادی كنگره در مشهد و بخش ژنتیك در تهران برگزار می شود.
مقدم متین بیان كرد: خاصیت دیگر كنگره این است كه با همكاری ارگان های مختلفی برنامه ریزی شده كه این ارگان ها شامل جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، انجمن ژنتیك، پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشكی مشهد و شهرداری مشهد است. هدف، هم افزایی ارگان های مختلف بوده تا بتوانیم كنگره باشكوه تری را برگزار كرده و همكاری بین بخش های علوم پایه و بالینی بیشتر شود.
عضو هیأت علمی گروه بیولوژی سلولی-مولكولی دانشگاه فردوسی مشهد، افزود: یكی از نقاط شاخص این كنگره تمركز بر اقتصاد سلول درمانی و گردشگری سلامت است كه برای نخستین بار در ایران بعنوان یكی از اهداف كنگره مطرح شده و در این راستا میزگردها و سخنرانی هایی انجام خواهد شد. در نهایت، امیدواریم بتوانیم مزایای سلول درمانی و مباحث در رابطه با آنرا با سهولت بیشتری به كلینیك منتقل نماییم.
دبیر علمی سومین كنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی، اشاره كرد: یكی دیگر از اهداف اصلی ما استفاده از فرآورده های سلولی در كنار سلول درمانی است. در مجموع برتری های شاخص این كنگره كه با سایر رویدادها متفاوت می باشد، همكاری بین ارگان های مختلف، برگزاری مشترك با كنگره ژنتیك و همكاری تنگاتنگ بین رشته های علوم پایه، بالینی و اقتصاد است. گرایش های مختلف زیست شناسی، علوم پایه پزشكی و متخصصان پزشكی همچون مخاطبان ما در این كنگره هستند.
وی با اشاره به اینكه حالا ثبت نام شروع شده و آدرس كنگره نیز mashhadstemcells.com است، بیان كرد: ثبت نام تا ۲۵ اسفندماه و با هزینه ۸۰ هزار تومان است. ارسال خلاصه مقاله می تواند تا ۳۰ بهمن صورت گیرد. پس از ۲۵ اسفند تا ۲۳ فروردین نیز ثبت نام ادامه دارد كه ثبت نام دیرهنگام بوده، و بدین سبب مبلغ آن ۱۳۰ هزار تومان می شود.
متین مقدم درباب دستاوردهای دو كنگره قبلی، اظهار داشت: دستاوردهای زیادی داشته ایم، اما یكی از اهداف اصلی آشنایی با توانایی سایر ارگان ها، دانشگاه ها و همكاران مختلف بوده است. ورود به فناوری های نوین در چارچوب همكاریهای مشترك منجر به پیشرفت بهتر و صرفه جویی در هزینه ها می شود.
عضو هیأت علمی گروه بیولوژی سلولی-مولكولی دانشگاه فردوسی مشهد، افزود: برگزاری میزگردها جهت بررسی و یا نقد قوانین و بخشنامه ها بسیار مهم می باشد. وقتی تبادل نظر صورت می گیرد، این قوانین می تواند تلطیف و تعدیل شود. از مزایای برگزاری چنین كنگره هایی در خارج از پایتخت آشنایی بیشتر با امكانات و پیشرفت های علمی نقاط مختلف كشور است كه می تواند در برقراری همكاریهای بیشتر و همین طور تخصیص عادلانه تر بودجه های تحقیقاتی نقش مؤثری داشته باشد.
منبع:

1398/10/29
23:57:24
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما