در دانشگاه آزاد انجام شد

آغاز مرحله سوم طرح تعاون تجهیزات

آغاز مرحله سوم طرح تعاون تجهیزات مطب نما: مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای مرحله سوم طرح تعاون تجهیزات این دانشگاه اطلاع داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر عبدالله محمدی، مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: بخشنامه جابجایی تجهیزات آزمایشگاهی و كارگاهی (طرح تعاون تجهیزات) با هدف شناسایی تجهیزات مازاد و بلااستفاده در واحدهای دانشگاهی و فعال سازی آن، افزایش بهره وری از تجهیزات، بسترسازی برای تأسیس آزمایشگاه های پیشرفته و همینطور پیشگیری از خرید تجهیزات تكراری به مراكز استان و واحدهای دانشگاهی ابلاغ گردید.
وی با اشاره به اینكه این طرح شامل تجهیزاتی است كه به دلایلی همچون حذف رشته، عدم راه اندازی تجهیزات، هزینه تعمیر و كالیبراسیون بالاتر از توان مالی یا تعداد مازاد بر نیاز واحدهای دانشگاهی بدون استفاده مانده اند، اظهار داشت: مقرر شده كه این تجهیزات طی سه مرحله؛ اول خود اظهاری واحد، دوم اعلام استان ها و در نهایت توسط پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی در چارچوب طرح تعاون تجهیزات جابجا شوند.
محمدی اضافه كرد: از ابلاغ این بخشنامه تابحال تعداد محدودی تجهیزات در داخل استان ها و با محوریت واحدها و استان جابجا شده كه از آن جمله انتقال تجهیزات واحد شهر مجلسی به سایر واحدهای استان اصفهان و جابجایی دستگاه XRD از واحد دانشگاهی میبد به واحد یزد است.
مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار نمود: ضروریست كه این مهم به صورت جدی پیگیری شود و با عنایت به اطلاعات واصله از راه بازرسی های صورت گرفته و اطلاعات مندرج در پورتال ساها، وظیفه پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی برای مرحله سوم بزودی شروع شود تا شرایط تحقق طرح تعاون تجهیزات میسر شود.
وی تاكید كرد: لازم است مسؤلان استان ها و واحدها در انجام این وظیفه مهم اقدامات لازم را انجام دهند تا با استفاده حداكثری از ظرفیت و پتانسیل تجهیزات آزمایشگاهی موجود در واحدهای دانشگاهی گام بلندی در جهت تحقق عدالت آموزشی و كسب درآمد از تجهیرات موجود برداشته شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدی خاطرنشان كرد: اجرایی كردن طرح تعاون تجهیزات در چارچوب مرحله اول و دوم بعنوان اقدامات مثبت استان ها و واحدهای دانشگاهی ثبت خواهد شد، اما اگر پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی در مرحله سوم در فرآیند ارزیابی، تجهیزاتی را بلااستفاده تشخیص دهد طبق این بخشنامه مبادرت به جابجایی خواهد نمود. بدیهی است این مورد بعنوان عملكرد منفی استان ثبت خواهد شد.1398/10/25
20:09:14
5.0 / 5
4711
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما