از تعرفه های پزشكی ۹۹ چه خبر؟

از تعرفه های پزشكی ۹۹ چه خبر؟ به گزارش مطب نما دبیر و رئیس دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت، درباره آخرین وضعیت تعیین تعرفه های پزشكی سال 1399، اظهار داشت: تعرفه های پزشكی، با عنایت به میزان رشد بودجه بیمه ها و میزان افزایش حقوق و دستمزد در بودجه سال آینده بررسی و تعیین می شوند.دكتر سید سجاد رضوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین جزئیات بررسی تعرفه های پزشكی سال ۱۳۹۹ در شورای عالی بیمه، اظهار داشت: تابحال هیچ پیش بینی در زمینه تعرفه های پزشكی سال آینده انجام نشده است. البته سازمان نظام پزشكی پیشنهادات خودرا دراین زمینه عرضه كرده است، اما هنوز در این عرصه پیش بینی یا تصمیم گیری انجام نشده است.

وی با اشاره به اینكه وضعیت تعیین تعرفه های پزشكی به میزان رشد بودجه سازمان های بیمه گر و میزان رشد حقوق و دستمزد در بودجه بستگی دارد، اضافه كرد: در عین حال جهت بررسی تعرفه ها ابتدا باید ببینیم دولت چقدر پول در اختیار این حوزه قرار می دهد. برمبنای بودجه ای كه دولت و مجلس برای سال آینده در این عرصه مشخص می كنند می توان درباره تعرفه های پزشكی سال آینده تصمیم گیری كرد. بدین سبب ابتدا باید میزان رشد بودجه سازمان های بیمه گر و میزان رشد حقوق و دستمزد در بودجه سال ۱۳۹۹ در دولت و مجلس مشخص شود و سپس ما اهتمام می نماییم تعرفه های سال آینده را پیش از اختتام سال جاری بررسی و اعلام نماییم. البته ما فعلا پیشنهادی به دولت در این عرصه نداده ایم.

سجاد رضوی در خاتمه از بررسی پوشش بیمه ای بیماری های نادر در شورای عالی بیمه آگاهی داد و اظهار داشت: البته هم اكنون بعضی از خدمات بیماران نادر تحت پوشش بیمه قرار دارد. البته ابتدا باید دراین زمینه معاونت درمان با همكاری بنیاد بیماری های نادر پیشنهاداتش را عرضه نماید و اعلام نماید كه چه بیماری ها و خدماتی باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند، سپس پیشنهادات آنها در شورای عالی بیمه بررسی شده و میزان و سطح پوشش بیمه ای این بیماری ها مشخص می شود. بدین سبب فعلا در انتظار پیشنهادات معاونت درمان در این عرصه هستیم.
1398/10/20
16:18:09
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما