در گفت وگو با مطب نما اعلام شد

افزایش هزینه های حوزه سلامت

افزایش هزینه های حوزه سلامت به گزارش مطب نما معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی از عرضه پیشنهادات تعرفه ای این سازمان به شورایعالی بیمه اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت عدم اصلاح تعرفه های پزشكی در سال آینده، با بحرانی جدی مواجه می شویم.دكتر محمد جهانگیری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به پیشنهادات سازمان نظام پزشكی برای تعرفه های پزشكی سال ۱۳۹۹، اظهار داشت: در زمینه تعرفه های حوزه خدمات سلامت نگرانی جدی داریم؛ چونكه هزینه ها در تمام حوزه ها و بخصوص هزینه های حوزه سلامت به شدت افزایش پیدا كرده است. شفاف می گویم كه حتی قیمت نان هم در خیلی از مناطق كشور دو برابر شده است و با وضعیت تعرفه های فعلی نمی توان هزینه های جانبی را در حوزه سلامت پاس كرد.
سلامت با بحران جدی مواجه می شود، اگر...
وی اضافه كرد: پارسال حقوق و دستمزد رشد خوبی داشت و طبیعتا این بخش سال جاری هم افزایش می یابد كه به شكلی هزینه های پرسنلی در حوزه سلامت را هم بالا می برد. اگر تعرفه ها اصلاح نشوند چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی با بحران های جدی مواجه می شویم. باید در این حوزه واقعا به فكر باشیم.
جزء فنی تعرفه های پزشكی بر مبنای میزان تورم رشد یابد
جهانگیری افزود: سازمان نظام پزشكی درباره تعرفه های پزشكی سال آینده پیشنهاداتش را عرضه كرده است كه در این پیشنهادات اعلام نموده ایم كه جزء فنی تعرفه ها را به تناسب تورمی كه بانك مركزی اعلام می كند، رشد دهند. ازاین رو هر عددی كه بانك مركزی بعنوان میزان تورم اعلام كرد، جزء فنی تعرفه ها را هم كه شامل هزینه های تجهیزات، مواد مصرفی، هتلینگ بیمارستان و... است، به همان میزان رشد یابد. در عین حال در جزء حرفه ای كه شامل حقوق و دستمزد است هم اعلام كردیم كه هر چقدر حقوق و دستمزد كارمند دولت را رشد می دهند، این قسمت را هم در تعرفه های پزشكی رشد دهند.

وی با اشاره به اینكه این پیشنهادات كف خواسته ها در این حوزه می باشد، تصریح كرد: این پیشنهادات بسیار منطقی بوده و سازمان نظام پزشكی كف خواسته ها را در نظر گرفته است. هم اكنون پیشنهادات تعرفه ای سازمان نظام پزشكی به شورایعالی بیمه عرضه شده و مقرر است بزودی بررسی شوند. اگر این كف خواسته های تعرفه ای تصویب و اجرا نشود، خدمات سلامت و كیفیت این خدمات گرفتار مشكل خواهد شد.
1398/10/17
22:40:15
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما