به وسیله محققان دانشگاهی بررسی شد

نقش رنگ های جاذب در رفع آلودگی هوا

نقش رنگ های جاذب در رفع آلودگی هوا مطب نما: پژوهشگران دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه حكیم سبزواری، در یك پژوهش مشترك، رفع آلودگی هوا را به وسیله نانوكامپوزیت های پلیمری در صورت تولید رنگ های جاذب آلودگی هوا مورد بررسی قرار دادند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، در پژوهش مشترك دكتر غلامعلی فرزی، عضو هیات علمی دانشگاه حكیم سبزواری با اساتید دانشگاه تهران "امكان سنجی رفع آلودگی هوا بوسیله نانوكامپوزیت های پلیمری در صورت تولید رنگ های جاذب آلودگی هوا" بررسی گردید.
دكتر فرزی با اشاره به اینكه این پژوهش در چارچوب پروژه دكترای دانشجویی مشترك وی با دانشگاه تهران صورت گرفت، اظهار داشت: در این پژوهش كه قسمتی از آن در دانشگاه حكیم سبزواری و بخشی در دانشگاه تهران انجام شد، بعد از ساخت نانو كامپوزیت پلیمری به صورت هیبرید سه گانه آزمایشات میدانی برای رفع آلودگی های آلی از فاز هوا انجام شد.
وی افزود: در این پژوهش نشان داده شد كه تركیب نانو كامپوزیت پلیمری به صورت هیبرید سه گانه می تواند آلودگی های موجود در فاز سیال را به روش فتوكالیستی تجزیه و به مواد غیر مضر تبدیل كند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه حكیم سبزواری، عضو هیات علمی این دانشگاه اضافه كرد: از آنجائیكه این نانو كامپوزیت ها را می توان به صورت رنگ های سازگار با محیط زیست تولید كرد؛ پس امكان استفاده از نتایج این پروژه در كلانشهرها برای رفع آلودگی هوا وجود دارد.
دكتر فرزی اشاره كرد: قسمتی از نتایج حاصل از این پژوهش در مقاله ای با عنوان Synthesis and characterization of Ag/TiO۲/composite aerogel for enhanced adsorption and photo-catalytic degradation of toluene from the gas phase در مجله معتبر بین المللی Chemical Engineering Research and Design با ضریب تاثیر ۳.۰۷۳ كه جزو مجلات برتر زمینه مهندسی شیمی و پلیمر و دارای رتبه Q1 در نشریات علمی است، به چاپ رسیده است.
او در آخر تصریح كرد: تیم پژوهشی دانشگاه حكیم سبزواری آمادگی دارد برای تولید رنگهای جاذب آلودگی هوا با سایر دانشگاه ها یا سازمان های محیط زیست همكاری كند.
منبع:

1398/10/09
21:45:45
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: تولید , محققان , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما