معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

استان های ركورددار افراد فاقد بیمه

استان های ركورددار افراد فاقد بیمه به گزارش مطب نما معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه بیشترین افراد فاقد بیمه در استان تهران زندگی می كنند، اظهار داشت: حدود 30 درصد از مردم پایتخت فاقد بیمه هستند و استان های خراسان شمالی، اصفهان و استان خوزستان در رتبه های دوم و چهارم قرار دارند.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در نشست خبری گرامیداشت هفته پژوهش با اشاره به اینكه همه اهداف نظام سلامت تعیین شده از طرف بهداشت جهانی و سازمان ملل در پوشش همگانی خدمات درمانی در حوزه بیمه خلاصه می شود، اظهار داشت: اگر كشوری بدون نظر گرفتن هر گونه تبعیضی بخواهد نسبت به ارائه خدمات بهداشتی اقدامات كند باید در پنج سطح ارتقای سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی و زندگی پیش از مرگ خدماتی را به مردم ارائه دهد و از سختی های مالی مردم جلوگیری كند. در این صورت است كه میزان رشد كشورها در حوزه سلامت سنجیده می شود.

وی افزود: افزایش پوشش خدمات در هر كشوری می تواند منجر به كاهش هزینه های مالی برای مردم شود. طبق مطالعات انجام شده از طرف سازمان بهداشت جهانی خدماتی كه در كشور ایران ارائه می شود از سطح متوسط بالاتر است و این خدمات تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت اما نباید از این نكته غافل شد كه در میزان كاتاسترف جزو بدترین كشورها در دنیا هستیم و بر طبق این مطالعه تا پنج سال آینده هیچ بهبودی در این اوضاع نخواهیم داشت.

معاون وزیر بهداشت اضافه كرد: بنا به پروژه ۲۰۵۰ هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی در سطح كشور افتتاح می شود كه تا ۲۰ هفته آینده به ۱۰۰۰ پروژه خواهد رسید.

وی در ادامه اظهار داشت: برخلاف تصور موجود كه بیمه سلامت بیشتر بیمه كاركنان دولت می باشد، این بیمه بیشتر فقرا را پوشش می دهد و در شرایط كنونی كشور كه فقر حتی مردم را در تامین غذا گرفتار مشكل كرده است باید نسبت به نوع بیمه و پوشش خدمات اهتمام بیشتری بورزیم.

حریرچی در این حوزه با اشاره به اینكه در سال ۹۵ حدود ۹۱ درصد مردم بیمه شده بودند، اظهار نمود: از این میزان ۹۴ درصد را فقرا و ۹۹/۵ درصد را افراد ثروتمند تشكیل می دادند. در این میان بدترین حالت متوجه افراد قشر متوسط در كشور بود كه تنها ۸۸/۱ درصد بیمه شده بودند. این نشان داده است كه پیام ما به قشر متوسط به درستی منتقل نشده است.

وی درباب رده سنی افراد فاقد بیمه اظهار داشت: ۵۴ درصد افراد بین ۲۰ تا ۴۰ سال فاقد بیمه هستند كه این نشان داده است افراد با تصور اینكه همیشه سالم هستند نسبت به بیمه شدن در این سن كوتاهی می كنند در صورتیكه بروز بعضی از بیماری ها مانند سكته های قلبی و مغزی در این سن اتفاق می افتد.
حریرچی در خاتمه مهم ترین اقدام وزارت بهداشت را در زمینه بیمه ای افزایش پوشش خدمات ذكر و اظهاركرد: علاوه بر آن مهم ترین اولویت ما حفاظت مالی از مردم است.

منبع:

1398/09/23
17:48:04
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما