عوامل توزیع كیك های مشكوك شناسایی شدند

عوامل توزیع كیك های مشكوك شناسایی شدند مطب نما: مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف سیستان و بلوچستان از شناسایی عوامل توزیع كیك های حاوی قرص و جمع آوری این كیك ها از سطح مغازه ها و بازار آگاهی داد.


هادی بهلولی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: یك سری قرص در مناطق نیك شهر و چابهار در كیك های خاصی كشف شده كه در گشت مشترك از طرف وزارت بهداشت، جمع آوری شده و هم اكنون در آزمایشگاه های این وزارتخانه در دست بررسی می باشد.
وی با بیان این كه هم اكنون این مساله در دست پیگیری است و نتیجه نهایی پس از مشخص شدن نتایج آزمایشات در آینده اعلام می شود، اظهار داشت: نمونه هایی كه مشكوك به جاسازی قرص بوده از بازار جمع آوری شده و برای تشخیص محتوا به آزمایشگاه فرستاده شده است.
مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف سیستان و بلوچستان همین طور اظهار داشت كه منبع و عوامل توزیع كیك های مشكوك مشخص شده و در صورتیكه نتایج آزمایش نشان دهنده "مورد خاصی" باشد، با عوامل آن برخورد می شود.
بهلولی درباره دستگیر شدن عوامل توزیع این كیك ها اظهار بی اطلاعی كرد و اشاره كرد: هم اكنون منتظر هستیم مشخص شود چیزی كه در كیك ها بوده واقعا قرص بوده یا مواد خوراكی و باید تا زمان مشخص شدن جواب منتظر بمانیم.
به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، در ایام گذشته عكس و فیلم هایی در خصوص وجود قرص در كیك های بسته بندی منتشر گردید كه به دنبال آن بامداد امروز كیانوش جهانپور، رئیس مركز روابط عمومی وزارت بهداشت، با تاكید بر این كه این قرص ها بعد از تولید و در مرحله عرضه داخل كیك ها گذاشته شده، موارد مطرح شده جاسازی قرص در كیك ها را مربوط به بیشتر از ۱۰ شركت تولید كیك عنوان نمود و اظهار داشت كه "قاعدتا این كه یك جسم خارجی در خط تولید بیشتر از ۱۰ شركت تولید كیك خوراكی طی دو هفته و به صورت همزمان جاسازی شود، آن هم به شكلی كه این اتفاق متوجه یك یا دو استان باشد، اساسا مشكوك است و باید از مراجع انتظامی پیگیری شود. نكته قابل توجه اما آن است كه تولید كیك نیز در همان استانها صورت نگرفته و از خارج از این استانها به آن جا وارد می شود."
در این رابطه رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنایع غذایی ایران نیز با تاكید بر این كه جاسازی قرص از نظر فنی نمی تواند در خط تولید اتفاق افتاده باشد، از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده كیك های آلوده به قرص آگاهی داد و اظهار داشت كه اگر از این انبارها كیكی توزیع شده باشد از بازار جمع آوری شده است.
منبع:

1398/09/22
14:22:07
5.0 / 5
4723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما