معاون وزیر بهداشت تاكید كرد

سیر نزولی روند شیوع آنفلوانزا

سیر نزولی روند شیوع آنفلوانزا به گزارش مطب نما معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در حوزه درمان، كلیه اقدامات جهت بهبود وضعیت آنفلوآنزا به صورت مستمر انجام شده و نظارت و پایش های لازم هم صورت می گیرد و این روند تا طبیعی شدن شرایط صورت خواهد گرفت.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی در جلسه بررسی اقدامات درمانی صورت گرفته در دانشگاه های علوم پزشكی كشور در مبحث آنفلوانزا كه به صورت ویدئوكنفرانس برگزار شد، با اشاره به سیر نزولی روند شیوع آنفلوانزا، اظهار نمود: در حوزه درمان، كلیه اقدامات جهت بهبود وضعیت به صورت مستمر انجام شده و نظارت و پایش های لازم هم صورت می گیرد و این روند تا طبیعی شدن شرایط صورت خواهد گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه كرد: خوشبختانه ساماندهی بیماران در دانشگاه ها به خوبی انجام شده و این بیماری در استان ها در حال كنترل و مدیریت است.

جان بابایی خاطرنشان كرد: با همكاری معاونت بهداشت و سازمان غذا و دارو، داروی مورد نیاز این بیماران تامین و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی تصریح كرد: در این حوزه، فوكال پوینت های علمی برای تبادل تجارب انتخاب می شوند و با تشكیل گروه مجازی آموزشی، اطلاعات را در اختیار سایر دانشگاه ها قرار می دهند.

الزام مراكز به انجام پروتكل درمانی ابلاغی وزارت بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت همینطور با بیان اجبار مراكز به انجام پروتكل درمانی ابلاغی وزارت بهداشت، اظهار داشت: فعال نگه داشتن كلینیك های ویژه داخل و خارج از مراكز درمانی و بیمارستان ها در نوبت های بامداد و عصر و حتی روزهای تعطیل و هم استفاده از پتانسیل متخصصین عفونی، داخلی، زنان، اطفال و فوق تخصص ریه تا بازگشت به شرایط عادی از موارد الزامی است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی تصریح كرد: بیماران قلبی به جز بیماران مبتلا به فشارخون بالا، بیماران ریوی، بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی، زنان باردار، گروه های پرخطر و كودكان همچون افرادی هستند كه باید توجه ویژه به آنها شود.

گفتنی است، این جلسه به صورت ویدئوكنفرانس و با حضور روسای 10 دانشگاه علوم پزشكی و معاونین درمان و بهداشت آنها برگزار گردید.1398/09/19
21:52:03
5.0 / 5
4309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما