درخواست وزارت بهداشت در پی تشدید آلودگی هوای تهران؛

شهرداری تهران در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام نماید

شهرداری تهران در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام نماید مطب نما: رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با اشاره به ناسالم بودن كیفیت هوای تهران برای تمام گروه ها، از شهرداری تهران خواست كه در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام نماید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دكتر عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با عنایت به عدد ۱۵۱ میانگین شاخص كیفی هوای تهران اظهار داشت: به صورتی هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم می باشد و این عدد شاخص طی روزهای گذشته بالاترین عدد شاخص بوده است. شاخص كیفیت هوا هم اكنون در ۱۱ ایستگاه شهر تهران به بالاتر از ۱۵۰ رسیده است و ایستگاه دانشگاه شریف با عدد ۱۷۷ بالاترین شاخص را در سطح شهر تهران دارد. طی سال جاری ۴۳ روز هوا ناسالم برای گروه های حساس بوده است كه در مقایسه با سال قبل تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس افزایش یافته است
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت اظهار داشت: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.
شاهسونی در ادامه سفارش كرد: كسانی كه به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و كودكان و سالمندان، زنان حامله و همین طور كسانی كه بیماری های زمینه ای دارند از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب كنند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امكان كاهش بدهند. با عنایت به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیت های ورزشی را تا حد امكان كاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش كنند.
شاهسونی با اشاره به اینكه والدین كودكانشان را در این روزها به بوستان ها نبرند اظهار داشت: شاخص كیفی هوا برای این گروه ناسالم می باشد و افرادی كه مجبورند در خارج از منزل فعالیت كنند از ماسك های مخصوص P۲ یا N۹۵ استفاده كنند.
وی اظهار داشت: شهرداری شهر تهران باید در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام عاجل نماید. همین طور سایر ارگان ها نیز به وظایف شان در چارچوب قانون هوای پاك اقدام نمایند تا كیفیت هوا در كلانشهرها و بویژه تهران بهبود یابد.
منبع:

1398/09/07
12:13:24
5.0 / 5
4100
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما