بیشتر از ۸۰ درصد نوجوانان جهان تحرك كافی ندارند

بیشتر از ۸۰ درصد نوجوانان جهان تحرك كافی ندارند به گزارش مطب نما سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخطار داد: بیشتر از ۸۰ درصد نوجوانان از فعالیت بدنی كافی برخوردار نیستند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، كارشناسان سازمان جهانی بهداشت عنوان كردند كه بیشتر از ۸۰ درصد نوجوانان سراسر جهان فعالیت جسمی كافی ندارند و تنها با صرف زمان زیادی برای كار با تجهیزات الكترونیكی سلامت خویش را به خطر می اندازند.
سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: طبق آخرین آمارهای موجود نسبت دخترانی كه در سال ۲۰۱۶ در ۲۷ كشور جهان فعالیت بدنی كافی نداشتند به بیشتر از ۹۰ درصد افزایش یافته است.
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، وضعیت پیش روی نوجوانان خطرناك می باشد و ضروریست اقدامات و برنامه های بیشتری برای افزایش فعالیت بدنی آنان در نظر گرفته شود؛ چون كه سلامت آنان در معرض خطر است.
در بررسی كه اخیرا در مدارس ۱۴۶ كشور انجام گرفت، مشخص شد از سال ۲۰۰۱ بهبود قابل توجهی در میزان فعالیت بدنی گروه سنی ۱۱ تا ۱۷ سال حاصل نشده است.
به گزارش مطب نما به نقل از روزنامه گاردین، انجام فعالیت بدنی برای بهبود سلامت استخوان ها، ماهیچه ها، قلب و ریه حائز اهیمت است. همینطور به جوانان كمك می نماید تا با چاقی و اضافه وزن، بیماری های قلبی، سرطان ها و دیابت مقابله كنند. همینطور شواهد بسیاری وجود دارد كه تایید كننده نقش فعالیت بدنی بر رشد شناختی و مهارت های اجتماعی است.1398/09/03
09:56:24
5.0 / 5
4352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما