پاكت های سیگار در كانادا بی نام و نشان می شوند

پاكت های سیگار در كانادا بی نام و نشان می شوند به گزارش مطب نما بر مبنای قوانین فدرال كانادا از هفته آینده پاكت های سیگار عاری از هر گونه نشان و نام برندی و با رنگ پیش فرض قهوه ای در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، صنعت دخانیات كانادا با اعطای فرصتی ۹۰ روزه به خرده فروشان برای فروش سیگارهای خود با پاكت های قبلی قصد اجرایی كردن مقررات بهداشتی كانادا تا تاریخ ۹ نوامبر را دارد.
طبق این قانون مقرر است از این پس تمام بسته بندی های سیگارها در كانادا به صورت یكسان و با عنایت به شرایط جدید با رنگ پاكت قهوه ای و متن خاكستری عرضه شود. طی این اقدامات هم چنین اندازه و ظاهر سیگارها و سایر محصولات موجود در داخل بسته ها را استانداردسازی می كند.
كارشناسان و متخصصان بهداشتی اعلام نموده اند مواضع سیاستِ این قوانین در كانادا در رأس فشار جهانی برای پیشگیری از جذابیت برندهای سیگار بخصوص میان جوانان و نوجوانان و كوچك كردن سایز پاكت های سیگار بوده است.
یك تحلیلگر ارشد این سیاست در انجمن سرطان كانادا با اشاره به ۱۳ كشور دیگری كه اقدامات مشابهی را صورت داده اند، مقررات بسته بندی ساده سیگارها را در كانادا، بهترین در جهان دانسته است. برای مثال كانادا در حذف سیگارهای بلند و باریكی كه به "سیگارهای مخصوص زنان" شهرت دارند، در جهان پیشرو بوده است.
هم چنین از سال ۲۰۲۱ میلادی پاكت های پهن برای سیگارها در كانادا الزامی خواهد شد تا فضای بیشتری برای درج هشدارهای سلامتی روی آنها فراهم گردد.
به قول یك استاد روانشناسی دانشگاه "واترلو" بسته بندی های سیگارها به ابزارهای قدرتمند تجاری برای جلب توجه مصرف كنندگان تبدیل گشته اند و تغییر آنها به سبك های ساده می تواند راههای موثر برای كاهش استعمال دخانیات باشد.
این استاد دانشگاه می گوید بسته بندی های سیگارها بگونه ای هستند كه مصرف كنندگان را به این تصور می اندازند كه بعضی از برندها ضرر كمتری نسبت به برخی دیگر دارند. برای مثال مطالعات نشان داده عموم مردم اعتقاد دارند كه پاكت های سیگار با رنگ های روشن و فضای سفید خطرات كمتری نسبت به همان محصولات با رنگ های تیره دارند.
بنا بر گزارش پایگاه خبری گلوبال نیوز كانادا، كارشناسان كانادایی قصد دارند با تیره تر كردن رنگ پاكت ها و با حذف لوگوها و نوشته های اضافی هشدارهای سلامتی درج شده روی پاكت های سیگار را برای مصرف كنندگان برجسته سازند.
1398/08/08
15:22:13
5.0 / 5
4738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما