به میزبانی دانشگاه الزهرا برگزار می شود

كنفرانس بین المللی مدیریت طراحی با رویكرد طراحی شهری

كنفرانس بین المللی مدیریت طراحی با رویكرد طراحی شهری مطب نما: اولین كنفرانس ˮمدیریت طراحیˮ با رویكرد طراحی شهری، روزهای 6 و 7 آذرماه 1398 در سالن همایش های دكتر تورانی دانشگاه الزهرا(س) انجام می شود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، این كنفرانس با محوریت مدیریت طراحی و برندینگ شهری، طراحی و پایداری اجتماعی، طراحی و زیباسازی شهری، مدیریت طراحی و شهرهای هوشمند، مدیریت طراحی و حذف زوائد بصری و با حضور بیشتر از پنج عضو هیئت علمی دانشگاه های مختلف جهان، از طرف دانشكده هنر دانشگاه الزهرا (س) و هلدینگ یك موسسه هنری برگزار می شود.
شناسایی و معرفی قابلیت های بالفعل در زمینهٔ مدیریت طراحی با رویكرد مدیریت طراحی شهری، شناسایی راهكارهای عملی در مدیریت طراحی محصول با رویكرد مبلمان شهری، برقراری ارتباط بین متخصصان حوزه مدیریت طراحی با رویكردهای مبلمان و طراحی شهری، ترویج و فرهنگ سازی مدیریت طراحی، معرفی نقش مدیریت در مبلمان و نورپردازی شهری، كاربرد رنگ در شهر جهت تقویت حس مكان، زیبایی، هویت و خوانایی محله ها، حذف زوائد و آلودگی بصری به منظور پیش گیری از بروز لطمه های روحی و جسمی در بین شهروندان و نگاه ویژه به اصول فراگیر طراحی در حوزه طراحی شهری برای كودكان ازجمله اهداف برگزاری این كنفرانس است.
بر اساس اعلام دبیرخانه این كنفرانس، زمان ارسال مقاله و آثار تا ۲۰ آبان سال جاری، و آخرین مهلت ثبت نام ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۸ تعیین شده است.
مدیریت طراحی، حوزه جدیدی در كسب وكار است كه در آن از روش های مدیریت پروژه، طراحی، استراتژی و زنجیره تأمین برای اداره پروسه خلاقیت و ایجاد ساختار و سازمان برای حوزه طراحی بهره گرفته می شود. مدیریت طراحی شامل فرایندهایی مستمر، تصمیم گیری های در رابطه با كسب وكار و راهبردهایی است كه نوآوری را تسهیل كرده و به خلق محصولات، خدمات، ارتباطات، محیط و برندهایی می پردازد كه به شكلی مؤثر طراحی شده باشند تا كیفیت زندگی ما را ارتقا داده و برای سازمان موفقیت بیافزاید.
در سال های اخیر نگرشی ایجادشده است كه تلفیق تفكر طراحی با مدیریت استراتژیك را بعنوان نگاهی میان رشته ای و انسان محور به دانش مدیریت در نظر می گیرند. شبكه مدیریت طراحی اروپا برمبنای خاصیت های رایج كسب وكارها و نحوه استفاده آنها از مقوله طراحی، مدل پله مدیریت طراحی را ارائه می دهد. در این مدل پله ای طبقه بندی از پایین ترین پله تحت عنوان؛ مدیریت طراحی تا بالاترین سطح جایی كه مدیریت طراحی بطور راهبردی در سازمان مورد استفاده قرار می گیرد و قسمتی از فرهنگ كسب وكار شده است، طبقه بندی می شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، ازجمله شاخه های مدیریت طراحی می توان به مدیریت طراحی شهری اشاره نمود. مدیریت طراحی شهری با طیف وسیعی از ذی نفعان سروكار دارد و تمامی آنها در تحولات شهری (ساخت وسازها) تاثیرگزار هستند. بین رشته ای بودن این رشته سبب شده كه تلاشی مشترك برای دست یابی به نتایج سودمند و یكپارچه ایجاد شود.
منبع:

1398/07/19
23:16:43
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: خدمات , زندگی , كیفیت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما