سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

بهبود بینایی بیشتر از یك میلیارد نفر با مراقبت ساده از چشم ها

بهبود بینایی بیشتر از یك میلیارد نفر با مراقبت ساده از چشم ها به گزارش مطب نما سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام نمود: مراقبت ساده از چشم ها قدرت بینایی بیشتر از یك میلیارد نفر را بهبود می دهد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، در گزارش جامع سازمان جهانی بهداشت آمده است كه بیشتر از یك میلیارد نفر در جهان بی خود و بر اثر نبود خدمات مراقبتی ساده از چشم ها بینایی خودرا از دست می دهند.
یافته های بدست آمده نشان دهنده شكاف و نابرابری عمیق در بیماری های چشمی است. نرخ نابینایی در كشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط هشت برابر بیشتر از كشورهای ثروتمند است.
دست كم ۲.۲ میلیارد نفر به نابینایی یا نارسایی بینایی گرفتار هستند. همین طور یك میلیارد مورد از آنان به بیماری هایی همچون دوربینی، نزدیك بینی، آب مروارید و آب سیاه گرفتار هستند كه قابل پیشگیری یا درمان است.
«تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیركل سازمان جهانی بهداشت در همین رابطه اظهار داشت: قابل قبول نیست كه ۶۵ میلیون نفر گرفتار نابینایی یا نارسایی بینایی هستند و این درحالیست كه مشكل آنان با عمل آب مروارید قابل درمان است یا بیشتر از ۸۰۰ میلیون نفر به سبب عدم دسترسی به عینك در انجام فعالیت های روزمره خود چالش دارند.
شرایط دسترسی به خدمات مراقبتی و درمانی چشم در نقاط مختلف جهان متفاوت می باشد. در این گزارش برآورد شده كه هزینه درمان یك میلیارد فرد مبتلا به نارسایی بینایی یا نابینایی ناشی از آب مروارید، دوربینی و نزدیك بینی حدود ۱۴.۳ میلیارد دلار است.
به گزارش روزنامه گاردین، همین طور افزایش میانگین سنی جمعیت در كنار عدم تغذیه كافی به این مفهوم است كه تعداد مبتلایان به بیماری های چشمی بطور شایان توجهی افزوده می شود.
منبع:

1398/07/19
19:25:46
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما