مدیركل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی مطرح كرد

ضرورت ورود بخش خصوصی در سرمایه گذاری برای پژوهش

ضرورت ورود بخش خصوصی در سرمایه گذاری برای پژوهش به گزارش مطب نما مدیركل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش، اجرای پژوهش نیازمحور را تضمین می نماید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر محسن شریفی در نشستی باهدف بررسی جایگاه بخش خصوصی پژوهش كشور در تحقق راهبرد "رونق تولید" در حوزه علم و فناوری كه با حضور برخی از رؤسای مؤسسات پژوهشی خصوصی فعال برگزار شد، اظهار نمود: با عنایت به اینكه مراكز پژوهشی خصوصی یكی از اركان اصلی پروسه علم و فناوری در كشور می باشند، تقویت و توسعه هدفمند آنها لازم است.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش و عدم وابستگی آنها به اعتبارات دولتی و همین طور حضور این مراكز در اجرای پروژه های تحقیقاتی موردنیاز جامعه سبب می شود آثار این پژوهش به آسانی در اختیار كارفرما قرار گیرد و قسمتی از بار مالی اجرای این پروژه ها از دوش دولت برداشته شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه مزیت های نسبی بخش خصوصی در توسعه پژوهش های بومی و موانع پیش روی آن به تفصیل مورد گفت و گو و تبادل نظر حاضران قرار گرفت و بر چابكی بخش خصوصی در عملیاتی كردن راهبردهای پژوهشی و نقش آفرینی در مشاركت مردم در رونق تولید علم تاكید شد. همین طور ظرفیت های بخش خصوصی پژوهش برای بسط ارتباطات علمی با دنیای پیشرفته و انتقال دانش و نقش مؤثر آنها در تقویت «ارتباط پژوهش با صنعت و جامعه» مورد توجه قرار گرفت.
منبع:

1398/07/16
15:33:23
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما