تعادل، در ارتقای سیاست های پژوهشی دانشگاە كردستان امری ضروریست

تعادل، در ارتقای سیاست های پژوهشی دانشگاە كردستان امری ضروریست به گزارش مطب نما معاون پژوهشی دانشگاە كردستان، با اشاره به اینكه سیاست پژوهشی دانشگاە كردستان بر پایەی دو اصل، رتبەبندی دانشگاە و مسئولیت اجتماعی استوار است اظهار داشت: مسؤلان دانشگاە كردستان در جهت حركت بە سمت نسل سە دانشگاە گام های خوبی برداشتەاند اما در بحث مسئولیت های اجتماعی بسیار عقب ماندەایم و باید دانشگاە تمام تلاش خویش را در این راستا بە كار بگیرد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا كیومرث كرمی، در جمع دانشجویان و روسای دانشگاە كردستان در مورد شاخصهای موردنظر در بحث رتبەبندی دانشگاەها اظهار نمود: سال ۹۶ بە دلیل سیاست اشتباهی كە وزارت علوم در پایش دانشگاەها در پیش گرفت، مراكز آموزش عالی بە چهار سطح نسل یك، دو، سە و چهار تقسیم شدند كە متاسفانە دانشگاەهای در حال توسعە بە دلیل نداشتن بودجە و نداشتن مجوز دكتری، موفق بە كسب هیچ رتبەای نشدند.
وی ادامه داد: این مهم، نتایج ناخوشایندی همچون عدم اعتبار مدرك فارغ التحصیلان این دانشگاەها و عدم مراجعە استادان باسواد و در سطح بالا به این دانشگاە ها به دنبال دارد.
معاون پژوهشی دانشگاە كردستان، در مورد اهمیت رتبه بندی دانشگاەها اضافه كرد: رتبه بندی دانشگاەها مولفه ای مهم برای انعقاد تفاهم نامەها است، بر همین مبنا در جهت ارتقاء رتبەبندی دانشگاە كردستان، سیاست هایی در دستوركار قرار گرفتە است و بە همین منظور شورای سیاستگذاری رتبەبندی دانشگاە در جهت پیشبرد دانشگاە بە سمت رنكینگ های خارجی و داخلی و با استراتژی مشخص تشكیل شد.
بە گفتە كرمی، نتایج تلاش این گروە كسب رتبەی دهم كشوری رجاتیكت در سال ۲۰۱۹ و دریافت رتبەی ۳۰۱ ودینگ پكت رنكینگ، كسب رتبە ۲۰۰جهانی برابری جنسیتی، موفق بە كسب رتبەی ۲۹از ۱۰۷ كشوری و بومتریك و ۱۱۵۳ از ۵۰۰۰ جهانی شدیم، همینطور در رتبەبندی تایمز موفق بە كسب رتبەی ۸۰۱ تا ۱۰۰۰جهانی شدیم و كسب رتبە هشتم در میان دانشگاەهای مرجع جامع كشور شدیم.
وی در بحث رسالت پیشبرد دانشگاە در جهت دانشگاەهای نسل سە و چهار خاطرنشان كرد: برای دستیابی بە اهداف فوق باید مسئولیت اجتماعی خویش را بە خوبی ایفا كرده و دامنە ارتباط خود با جامعە را گسترش دهیم، تلاش باید بر این باشد كە دانشجویان در مراكز رشد بە تجربە آموزی و فعالیت های پژوهشی تشویق شوند.
معاون پژوهشی دانشگاە كردستان، در انتها خاطرنشان كرد: مسؤلان دانشگاە كردستان در جهت حركت بە سمت نسل سە دانشگاە گام های خوبی برداشتەاند اما در بحث مسئولیت های اجتماعی بسیار عقب ماندەایم و باید دانشگاە تمام تلاش خویش را در این راستا بە كار بگیرد.


1398/07/05
19:36:33
5.0 / 5
4616
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما