چاپ مقاله محققان دانشگاه قم در مجله معتبر بین المللی Chemical Society Reviews

چاپ مقاله محققان دانشگاه قم در مجله معتبر بین المللی Chemical Society Reviews به گزارش مطب نما مقاله محققان دانشگاه قم در مجله معتبر علمی Chemical Society Reviews به چاپ رسید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، نتایج كار پژوهشی دكتر محمود نصرا…زاده، دانشیار گروه شیمی دانشگاه قم و دانشجوی او با عنوان
« Waste-to-wealth: biowaste valorization into valuable bio (nano) materials » در مجله معتبر علمی Chemical Society Reviews از انتشارات معتبر Royal Society of Chemistry (RSC ) با ضریب تاثیر ۴۰.۴۴ به چاپ رسیده است.
این مجله در میان ۱۲ هزار و ۵۴۱ مجله لیست شده توسط JCR حائز رتبه ۱۵ است و در كنار مجلات معتبر Nature (با ضریب تاثیر ۴۳ و رتبه ۱۳ و Science با ضریب تاثیر ۴۱ و رتبه ۱۴ قرار دارد.
پژوهش مزبور حاصل همكاری زهرا عیسی آبادی و محققانی از كشورهای اسپانیا، ایتالیا و چین است.
در این مقاله با عنایت به اهمیت احیای محیط زیست، معرفی دقیق و طبقه بندی جامعی از كاربرد زیست توده های موجود در محیط پیرامون در تهیه نانومواد، بیومواد و نانوكاتالیست های مفید و ارزان قیمت به عمل آمده است.
نویسندگان مقاله امیدوارند این اثر به مانند نقشه راهی، مسیر پیش روی پژوهشگران حوزه های مختلف در زمینه تولید انرژی، پزشكی و نانوفناوری را روشن كند.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، همینطور از طرح روی جلد پیشنهادی دكتر نصرا…زاده بعنوان طرح برگزیده نشریه Royal Society of Chemistry در شماره ای كه مقاله وی در آن به چاپ رسیده استفاده شده است.1398/07/04
20:56:47
5.0 / 5
4279
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما