درخواست كنكوری انجمن اوتیسم از وزارت علوم

درخواست كنكوری انجمن اوتیسم از وزارت علوم به گزارش مطب نما مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اشاره به استرس و اختلال رفتاری مبتلایان به اوتیسم در جمع، اظهار داشت: طی مكاتبه ای كه با وزارت علوم داشتیم، درخواست كردیم برای مبتلایان به اوتیسم مثل نابینایان و ناشنوایان جهت حضور در كنكور تمهیدات ویژه ای قائل شوند تا بتوانند با شرایط مساعدتری كنكور دهند.


سعیده صالح غفاری در گفتگو با ایسنا، با تاكید بر ضرورت مطالبه گری افراد طیف اوتیسم، اظهار داشت: ما در هر بخش از زندگی طیف اختلال اوتیسم كه وارد می شویم با واقعیت های جدیدی روبرو می شویم كه می خواهیم نسبت به آنها از جانب انجمن اوتیسم و خانواده های اوتیسم این مطالبه گری را داشته باشیم. یكی از این مطالبات برای طیف اوتیسم با اختلال عملكرد بالا یا اختلال عملكرد خوب، مقوله كنكور است.
وی ادامه داد: بچه های اوتیسمی در انجمن داریم كه با آموزش هایی كه می بینند می توانند به مدارج عالی دست یابند و به دانشگاه ها بروند و این جدای از آن ۱۰ درصدی است كه بهره هوشی بالا دارند و بطور قطع می توانند بسیار موفق باشند. مشكلی كه وجود دارد این است كه نهایتا یك فرد اوتیسمی بدون اینكه مورد توجه قرار گیرد، با این اختلال باقی می ماند كه آنهم بحث تعامل با جامعه و ارتباط اجتماعی است.
مدیرعامل انجمن اوتیسم افزود: این افراد وقتی در جمع قرار می گیرند با استرس های خاص خود روبرو می شوند و آن اختلال اوتیسم هم كه از قبل داشتند سبب می شود كه نتوانند استعداد خویش را به خوبی نشان دهند. ما طی مكاتبه ای كه با وزارت علوم داشتیم، درخواست كردیم برای این افراد مثل نابینایان و ناشنوایان برای حضور در كنكور تمهیدات ویژه قائل شوند كه این بچه ها بتوانند با شرایط مساعدتری كنكور دهند.
وی مقوله كنكور را از جدی ترین دغدغه های فعلی افراد طیف اوتیسم معرفی نمود و اضافه كرد: امیدوارم مسئولین صدای مارا بشنوند و بتوانیم تا سال آینده این مشكل را از روی دوش بچه های اوتیسم برداریم. تابحال هم در ملاقات هایی كه با نمایندگان وزارت علوم داشتیم از این طرح استقبال كردند و از ما خواستند تا پیگیر این مورد باشیم. البته لازمه این امر جریان سازی است و رسانه ها می توانند در این راستا كنار ما قرار گیرند.1398/06/20
23:03:03
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: آموزش , زندگی , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما