وزیر بهداشت در پاسخ به مطب نما اعلام كرد

كاهش هزینه های كمرشكن بستری روستاییان، افتتاح 6هزار تخت جدید بیمارستانی تا آخر 98

كاهش هزینه های كمرشكن بستری روستاییان، افتتاح 6هزار تخت جدید بیمارستانی تا آخر 98 به گزارش مطب نما وزیر بهداشت در تشریح آخرین دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، كاهش هزینه های كمرشكن بستری بخصوص برای روستاییان از رقم بالای ۳۵ درصد به پنج درصد را همچون اقدامات انجام شده در حوزه روستایی خواند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه مراسم دستاوردهای دولت تدبیر و امید در توسعه زیرساخت های روستایی با حضور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایسنا درباره اقدامات وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید بخصوص در حوزه روستایی، اظهار داشت: امروز با حضور آقای رئیس جمهور از فعالیت های روستایی در بخش های مختلف در حوزه سلامت، برق رسانی، آبرسانی و غیره بازدید شد.
كاهش چشم گیر هزینه های كمرشكن بستری برای روستاییان وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان در سال های پس از انقلاب دستاوردهای بسیار زیادی داشته ایم. در دولت تدبیر و امید هم بخصوص در زمینه اجرای طرح تحول نظام سلامت، صرف منابع ویژه برای بخش سلامت و افزایش سه درصدی سهم سلامت از جی دی پی، توسعه مراكز بهداشتی و درمانی در چارچوب مراكز جامع سلامت در مناطق مختلف روستایی و حاشیه شهرها، توسعه پایگاه های سلامت، افزایش پوشش واكسیناسیون، افزایش دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، كاهش هزینه های كمرشكن بستری بخصوص برای روستاییان از رقم بالای ۳۵ درصد به پنج درصد، پوشش داروهای اساسی به خصوص برای روستاییان و پوشش بیمه همگانی جوامع كمتر برخوردار و روستاییان در چارچوب بیمه همگانی سلامت از دستاوردهای بسیار مهمی است كه در دولت یازدهم و دوازدهم محقق شد.
نمكی همینطور درباره اقدامات انجام شده جهت توسعه تخت های بیمارستانی به ایسنا اظهار داشت: در حوزه درمان هم حدود ۲۳ هزار تخت بیمارستانی در دولت تدبیر و امید به تخت های بیمارستانی كشور اضافه شده است و امسال هم در نظر داریم تا آخر سال ۶ هزار تخت جدید را به مجموعه تخت های كشور اضافه نماییم. در این زمینه اولویت مان را بر ۴۰ بیمارستان در مناطق كمتر توسعه یافته مانند استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، كرمانشاه، ایلام و... یا در استان های برخورداری كه لكه ها یا نقاط كمتر برخوردار دارند، قرار داده ایم. بعنوان مثال در استان تهران، اسلامشهر یكی از نقاط كمتر برخوردار به حساب می آید كه بیمارستان نداشته است.
تامین 400 خانه بهداشت عشایری با بهورز بومی نمكی با اشاره به اینكه ۶۰۰ مركز و خانه بهداشت، آموزشگاه های بهورزی، محل زیست پزشكی و... را در روستاها و مناطق كمتر برخوردار تدارك دیده ایم، اظهار داشت: همینطور در حوزه بهداشت مقرر است ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری را آماده بهره برداری نماییم كه ۱۸ مورد از آنها در فارس افتتاح می شود. این برای نخستین بار است كه برای عشایر كوچ رو امكاناتی در این زمینه فراهم می نماییم. بر این اساس عشایر در ییلاق و قشلاق با كمك بهورز بومی و در یك كانكسی كه دارای یخچالی است كه با پنل خورشیدی برق می گیرد و برای نگهداری واكسن استفاده می شود و با تمام امكانات خانه بهداشت به مردم خدمت ارائه می دهیم.
آخرین اقدامات در سامانه تیتك و ایجاد شفافیت در سازمان غذا و دارو نمكی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره وضعیت سامانه تیتك و روند ایجاد شفافیت در سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: ارز مربوط به دارو و تجهیزات پزشكی را به سرعت ردیابی كردیم و همینطور برخی از متخلفین در این زمینه به دستگاه قضایی معرفی گشتند. به تازگی هم پنج پرونده را عرضه كرده ایم كه در حال بررسی هستند.
وی ادامه داد: خوشبختانه نقاط قوت و ضعف سامانه تیتك را هم ارزیابی كرده و اصلاح می نماییم. به صورتی كه اطلاع رسانی به مردم و ذینفعان به صورت به روز و شفاف در سامانه قرار گیرد. امیدواریم تا آخر شهریورماه بتوانیم صاحب یك سامانه شفاف و مورد اعتماد برای مردم در سازمان غذا و دارو باشیم.1398/06/04
14:44:48
5.0 / 5
4352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما