قول وزیر بهداشت برای ایجاد پیامگیر مستقل جهت ارتباط با خبرنگاران

قول وزیر بهداشت برای ایجاد پیامگیر مستقل جهت ارتباط با خبرنگاران به گزارش مطب نما وزیر بهداشت از ایجاد یك پیامگیر مستقل برای ارتباطش با خبرنگاران جهت انعكاس مشكلات مردم در حوزه سلامت اطلاع داد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در مراسم روز خبرنگار با اشاره به اینكه همواره معتقدم آنچه ما را به این راه می كشد فقط عشق است، اظهار داشت: اهل قلم، هنر و خبرنگاران عاشقان این سرزمین و شهدای این عرصه ها این به حد اعلای عشق رسیده اند.

وی با اشاره به اینكه من بعنوان خادم این سرزمین دست احتیاج به سوی شما اصحاب رسانه دراز می كنم، افزود: امروز بیشتر از هر روزی احتیاج به خبر و اهل رسانه داریم و به طرف همه شما دست دراز می كنم. بیایید خبررسان مشكلات مردم به ما باشید. در روز نخست بعد از انتصاب بعنوان وزیر بهداشت، به مدیركل روابط عمومی گفتم شما روابط عمومی وزیر نیستید، بلكه روابط عمومی وزارت بهداشت هستید و باید حتی خدمات یك بهورز در دورترین نقاط كشور را به گوش مردم برسانید چون كه اصحاب رسانه زبان گویای مردم هستند و به كمك اصحاب رسانه باید گفتمان دو سویه با مردم ایجاد نماییم.

نمكی خطاب به اصحاب رسانه اظهار داشت: قلمی كه در اختیار دارید موهبتی الهی است كه خداوند در كتاب مقدسمان به آن سوگند خورده است ازاین رو باید قدر و منزلت آنرا بدانید و این قلم را به سیاست زدگی و جریان های خاص آلود نكنید. اگر جریده ای بخواهد بماند فقط باید حق بنویسد.

وزیر بهداشت تصریح كرد: اگر قلم را در اختیار جریانات رانت قرار دهید در آینده خودی نویس ها را نگه خواهند داشت و خودنویس ها را خواهند شكست. اگر جریان باطلی به كمك ما و اهل قلم قدرتمند شد، نخستین قربانیان اهل قلم و حقایق نویسان هستند.

نمكی با اشاره به اینكه امروز روز وحدت ملی است، اظهار داشت: دشمنان قسم خورده ما امروز در كنار یكدیگر هستند. باید با تقویت وحدت ملی از صدمه پذیری كشور در مقابل این دشمنان جلوگیری نماییم.

وزیر بهداشت اضافه كرد: امروز با چالش بیماری های غیرواگیر در نظام سلامت رو به رو هستیم. بیماری هایی كه دیگر نمی توان با واكسن آنها را درمان كرد. روزی با پنج دلار كودكانمان را در مقابل شش بیماری مهلك واكسینه می كردیم اما امروز یك دوره شیمی درمانی و بستری در آی سی یو هزینه واكسیناسیون صدها كودك را دارد.

نمكی با اشاره به اینكه بسیج فشارخون یك ركورد تاریخی در حوزه سلامت و كشور بود، اظهار داشت: بسیج های دیگری در حوزه دیابت، تغییر سبك زندگی و... در پیش داریم. برای تغییر شیوه زندگی مردم نیازمند كمك های شما خبرنگاران و اصحاب رسانه هستیم و بدون اصحاب رسانه نمی توانیم در نظام سلامت پیش برویم.

وی از ایجاد یك پیامگیر مستقل برای ارتباط خبرنگاران با وزیر بهداشت جهت بیان مشكلات مردم در حوزه سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: به روابط عمومی وزارت بهداشت دستور می دهم كه امروز پیامگیر صدای خبرنگار را دایر كنند تا من هر شب صدای خبرنگاران را بشنوم تا مشكلات مردم را به ما برسانند.

وزیر بهداشت تصریح كرد: من هیچگاه با خبرنگاری نامهربانی نمی كنم چون كه ما از پوست و گوشت هم هستیم. من هیچگاه دری را در وزارت بهداشت به روی شما نمی بندم.

نمكی در انتها اظهار داشت: ما با تغییر الگوی زندگی مردم باید به سمت یك آینده بهتر پیش برویم و این كار با لطافت امكان دارد، نه با خرج پول هنگفت. در این عرصه به ظرافت و لطافت نیاز داریم. از كسانی كه با شما در وزارت بهداشت زمخت برخورد می كنند، درخواست می كنم كه با اصحاب رسانه با لطافت برخورد كنند.1398/05/18
16:39:42
5.0 / 5
4321
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما