نگاهداری توضیح داد

جزئیات دستورالعمل اجرایی نظام پایش آزاد، ایجاد ارتباط هدفمند با پیشرفت های علم و فناوری

جزئیات دستورالعمل اجرایی نظام پایش آزاد، ایجاد ارتباط هدفمند با پیشرفت های علم و فناوری به گزارش مطب نما رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی و مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی نظام پایش آزاد را ابلاغ نمود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، با عنایت به اجرایی شدن نظام پایش آزاد از سال تحصیلی آینده، دكتر بابك نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی و مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی نظام پایش آزاد را شرح داد.
در این دستورالعمل تاكید شده است: در نظام پایش آزاد با هدف مدیریت و راهبری اثربخش، یكپارچه و شبكه ای پژوهش های تحصیلات تكمیلی در واحدهای دانشگاهی و سازماندهی و برنامه ریزی هدفمند آنها و همینطور شناسایی استعدادهای حل مسئله و توانمندسازی آنها نسبت به شكست و تبدیل چالش ها و مسائل ملی كشور به مسائل دانشگاهی و قرار دادن آنها بعنوان زمینه های پژوهشی رساله های كارشناسی ارشد و رساله های دكتری اقدام می شود.
بر اساس بندهای این دستورالعمل؛ اهداف نظام پایش آزاد شامل مواردی ازجمله رصد و پایش نظام مند موضوعات پژوهش های تحصیلات تكمیلی و جهت دهی آنها به سمت حل چالش ها و مسائل ملی، افزایش كارآیی، اثربخشی، همسویی و هم افزایی پژوهش های تحصیلات تكمیلی، ارتقای دانشگاه به یك سازمان یكپارچه آموزشی و پژوهشی نوآورانه و فناورانه حل مسئله و پاسخگو به مسائل ملی و همگام سازی، ایجاد ارتباط هدفمند دانشگاه با تحولات جامعه و پیشرفت های علم و فناوری و… است.
در این دستورالعمل آمده است: نظام پایش آزاد دارای سه سطح «سیاست گذاری و نظارت راهبردی»، «برنامه ریزی، هماهنگی و پشتیبانی» و «عملیاتی و اجرایی» است كه به صورت منسجم، هماهنگ و در تعامل با یكدیگر عمل می كنند.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، همینطور در این دستورالعمل به جزئیات كاملی از اركان اجرایی و تقسیم وظایف شامل شورایعالی، دبیرخانه مركزی، دبیرخانه استان و معاون پژوهشی واحد پیشرو و مقررات مالی دبیرخانه استان اشاره شده كه در اختیار واحدها و مراكز دانشگاهی قرار گرفته است.1398/04/02
14:25:41
5.0 / 5
4111
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما