سروش: دست های پرقدرت پشت واردات سیگار و توتون هستند

سروش: دست های پرقدرت پشت واردات سیگار و توتون هستند مطب نما: یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه نباید ارز دولتی برای واردات توتون و سیگار داده شود، اظهار نمود: برای مردم روشن نیست كه واردات كلان دست چه كسانی است؛ باید این مساله شفاف سازی شود.


ابوالفضل سروش در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اظهارات اخیر معاون وزیر بهداشت درباره اختصاص ارز دولتی و نیمایی برای واردات سیگار و توتون، اظهار داشت: تا زمانی كه بر روی مصرف دخانیات و عدم مصرف آن فرهنگ سازی نشود، نمی توان انتظار كاهش مصرف دخانیات را داشت.
وی فرهنگ سازی را مقوله مهمی در كاهش مصرف دخانیات دانست و اظهار داشت: باید بجای انجام اقداماتی همچون افزایش مالیات بر مصرف سیگار و یا تعیین عوارض بر آن فرهنگ سازی شود نه این كه به مردم فشار وارد شده و از جیب آنها پول سیگار گرفته شود. ما به اندازه كافی در بودجه مالیات برای سیگار در نظر گرفته ایم. لازم است مجلس شورای اسلامی و دولت در این مورد ورود كند.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه اختصاص ارز دولتی به سیگار قابل قبول نیست و باید در این زمینه پیگیری شود، افزود: البته برای مردم روشن نیست كه واردات كلان در دست چه كسانی است؛ باید شفاف سازی شده و در اتاق شیشه ای برای مردم توضیح داده شود. من نماینده هم نمی دانم كه پشت واردات سیگار و یا هر واردات كلان دیگری چه كسانی هستند. لازم است در شرایط حساس جلوی این افراد گرفته شود نه این كه سیگار را گران كنید.
سروش درانتها اظهار داشت: اساسا دست های پرقدرت پشت سوژه واردات سیگار و توتون هستند.1398/03/29
15:09:45
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: بهداشت , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما