معاون كل وزیر بهداشت مطرح كرد

خاصیت های یك نظام سلامت كارآمد

خاصیت های یك نظام سلامت كارآمد مطب نما: معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: افزایش سلامت مردم، محافظت از مردم در مقابل مخاطرات مالی ناشی از هزینه های درمان، كسب رضایت مردم و ارائه دهندگان خدمات و كارآیی همچون خاصیت های یك نظام سلامت كارآمد محسوب می شوند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی امروز ( 19 خراداد) در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشكی كردستان، با اشاره به اینكه سلامتی را باید بعنوان رفاه كامل جسمی، روانی و اجتماعی در نظر بگیریم، اظهار نمود: یكی از اهداف نظام سلامت، افزایش سلامت مردم است كه معیارهای مختلفی همچون افزایش طول عمر، كیفیت و امید به زندگی بیماران را به دنبال دارد.
وی با اشاره به ضرورت محافظت مالی از مردم در مقابل مخاطرات مالی ناشی از بیماری، اظهار داشت: در هیچ كجای دنیا درمان بیماری ها ارزان نیست و اگر فرد بیمه مناسب و كمك دولت را نداشته باشد، قادر به پرداخت هزینه ها نیست.
معاون كل وزارت بهداشت اضافه كرد: كاهش پرداخت ها از جیب مردم و كم شدن هزینه های كمرشكن و همین طور میزان فقر مردم در اثر درمان بیماری ها همچون عوامل مهم در محافظت از مخاطرات مالی مردم بشمار می رود. كسب رضایت مردم، ارتقای كیفی خدمات و رضایت ارائه دهندگان خدمات پزشكی همچون خاصیت های یك نظام سلامت خوب شمرده می شود. كارایی، هدف چهارم نظام سلامت است كه در امتداد خدمات سلامت بیشتر با پول كمتر انجام می شود.
معاون كل وزارت بهداشت درخواست كرد: تمام اقدامات و امكانات برای درمان باید در استان فراهم باشد. شرایط فعلی خیلی مشكل است و در این راستا رئیس جمهور نیز فرمودند كه شرایط اقتصادی و سیاسی فعلی سخت تر از دوران جنگ است.
وی ادامه داد: در این شرایط قدرت خرید خانوارها پایین می آید و خانوار مجبور است خوداگاه و ناخوداگاه هزینه های خودرا به سمت هزینه های بسیار ضروری همچون مسكن سوق بدهد و درباره هزینه های ضروری همچون بهداشت درمان، فرهنگ و آموزش، كم و كمتر به سیستم درمانی بازگشت كند.
حریرچی اشاره كرد: در این شرایط سخت باید مسئولان از مردم محافظت كنند؛ چونكه این شرایط باعث شده كه مردم در صورت بیماری به بیمارستان ها بازگشت نكنند و بدون تجویز پزشك دارو مصرف كنند.

منبع:

1398/03/20
12:20:01
5.0 / 5
4474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما