مدیركل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت تاكید كرد

لزوم همكاری پزشك و مهندس، پژوهش پایه فناوری است و باید جهت پیدا كند

لزوم همكاری پزشك و مهندس، پژوهش پایه فناوری است و باید جهت پیدا كند مطب نما: مدیركل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: برای بهبود شرایط پزشك و مهندس باید با هم فعالیت كنند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، حسین وطن دوست روز گذشته در اختتامیه اولین رویداد كارآفرینی با اشاره به همكاریهای انجام شده در برگزاری این رویداد، اظهار نمود: گشتن و پیدا كردن همكار در حوزه های دیگر مهم می باشد و اطمینان دارم برای ایده های نمایش شده در این رویداد در رشته های دیگر همكار پیدا شده است، هر چند امكان دارد ایده ها هنوز خام باشد.
وی با اشاره به مطرح شدن ایجاد پارك علم و فناوری، افزود: پزشك و مهندس باید در كنار هم كار كنند و باید تمرین نماییم و برنده ای در این رویدادها وجود ندارد. همین طور باید توجه داشت كه وزارت بهداشت در محدوده بودجه خود از طرح ها حمایت می كند و البته ایده در این عرصه كم نیست، بلكه به دنبال حرف حساب هستیم.
وطن دوست اضافه كرد: كشور در حوزه آموزش و تربیت نخبه در داخل و خارج كشور موفق است، بطوریكه ایران جزو رتبه های یك تا پنج برای صادرات نیرو به خارج از كشور قرار دارد. همین طور موفقیت های حوزه پژوهش باز بسیار قابل توجه است، بطوریكه در رتبه ۱۶ دنیا و اول منطقه هستیم و بالای ۱۶ هزار مقاله فقط در حوزه پزشكی منتشر می شود كه بودجه صرف شده برای آن قابل توجه است.
مدیركل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با تاكید بر بازبینی در حوزه فعالیت های پژوهشی حتی شناسایی فعالان متقلب این حوزه، افزود: پژوهش پایه فناوری است و باید جهت پیدا كند و باید به سمت نمایش سرویس ها و اطلاعات حركت كرد؛ چونكه بعضی از آمار بسیار نگران كننده است كه نمونه آن آمار بالای ام.آر.آی است كه دلیلی هم برای آن وجود ندارد.
وطن دوست با اشاره به اینكه همه نمی توانند فناور باشند، اظهار داشت: یادمان باشد ما همه شاهد مشكلات هستیم، ولی هیچ وقت برای حل آن كاری نمی نماییم و افراد كمی هستند كه در این عرصه فكر و اقدام می كنند، به همین خاطر فناوران باید شناسایی شوند و مورد حمایت قرار گیرند.
وی از تعریف آموزشگاه فناوری آگاهی داد و اشاره كرد: نشست های این چنینی می تواند به صورت كشوری هم اجرا شود و مورد حمایت است و همه تلاش ما ورود جوانان به این حوزه است كه وزارت بهداشت مسیر را برای فعالان كوتاه كرده و پارك های فناوری هم پذیرای فعالان این حوزه هستند.

منبع:

1398/02/15
19:38:25
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما