در دانشگاه علوم پزشكی گلستان صورت گرفت

شروع به كار كنگره بین المللی تازه های سرطان های شایع دستگاه گوارش

شروع به كار كنگره بین المللی تازه های سرطان های شایع دستگاه گوارش به گزارش مطب نما كنگره بین المللی ˮتازه های سرطان های شایع دستگاه گوارشˮ از امروز به مدت سه روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشكی گلستان در گرگان شروع به كار كرد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دبیر اجرایی این كنگره در جمع خبرنگاران با اشاره به شركت بیشتر از ۲۵۰ نفر در كنگره، اظهار نمود: در این كنگره بیشتر از ۱۵ نفر از افراد برجسته در زمینه تحقیقات سرطان های دستگاه گوارش از ۴ كشور دنیا حضور دارند.
دكتر محمد نعیمی با اشاره به عرضه ۴۰ نفر از اندیشمندان سراسر كشور در این كنگره، اظهار داشت: در این سه روز یافته های جدید مربوط به كنترل سرطان های دستگاه گوارش شامل سرطان معده، مری و روده بزرگ عرضه خواهد شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

ایشان در ادامه با اشاره به اینكه سرطان دستگاه های گوارش از سرطان های شایع در استان گلستان است، تصریح كرد: در سال های اخیر با بهبود وضعیت زندگی مردم، خوشبختانه بروز سرطان مری در این منطقه نسبت به ۴۰-۵۰ سال گذشته، حدود دو سوم كاهش پیدا كرده است.

نعیمی بیان كرد: با اصلاح نوع رژیم تغذیه و نگهداری مواد غذایی و عادات زندگی می توان خیلی از سرطان های دستگاه گوارش را كنترل كرد.

دبیر اجرایی كنگره خاطرنشان كرد: اگر آموزش های كافی به مردم و عرضه دهندگان خدمات پزشكی داده شود، در خیلی از موارد با تشخیص زودرس علایم اخطار دهنده در نزد بیمار می توان سرطان را كاملاً درمان كرد.

1398/02/11
13:58:16
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما