مدیریت صحیح و حمایت دولت، راهكار عبور از مشكلات اقتصاد سلامت

مدیریت صحیح و حمایت دولت، راهكار عبور از مشكلات اقتصاد سلامت به گزارش مطب نما رئیس كل سازمان نظام پزشكی درباره مشكلات عرصه اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشكی رادیولوژی اظهار داشت: امیدواریم با مدیریت صحیح، واقعی شدن تعرفه ها و حمایت دولت بتوانیم از این مشكلات عبوركنیم.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا ظفرقندی در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین كنگره انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به اینكه انجمن رادیولوژی بعنوان یكی از منسجم ترین و بهترین انجمن هایی است كه به وظایف خود عمل می كند، اظهار داشت: كنگره رادیولوژی یكی از كنگره های شاخص و آبرومند كشور است.

وی با اشاره به اینكه این الگوها باید به همه رشته ها و انجمن ها انتقال یابد، اظهاركرد: رشته رادیولوژی جهش وار در حركت است و در فاصله كوتاهی از زمان شاهد پیشرفت های بسیاری در این حوزه هستیم.

رئیس كل سازمان نظام پزشكی افزود: در گذشته رادیولوژی، رشته ای صرفاً تشخیصی بود ولی امروزه علاوه بر عرصه تشخیص، به انواع روش های درمانی نظیر بیماری های عروقی، سرطان ها و... ورود كرده و موفق است.

وی با اشاره به مشكلات حوزه اقتصاد سلامت و تعرفه ها اظهار داشت: امیدواریم كه این مشكلات از حركت رو به رشد این رشته جلوگیری نكند و رشته رادیولوژی را با محدودیت مواجه نسازد.

ظفرقندی به نگرانی برای مشكلات عرصه اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشكی رادیولوژی اشاره و اظهاركرد: امیدواریم با مدیریت صحیح و واقعی شدن تعرفه ها و حمایت دولت از این مشكلات عبوركنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینكه در هیج جنگی، مقوله های پزشكی، دارویی و درمانی شامل تحریم نمی گردد، اشاره كرد: امروزه تحریم های غیرانسانی و یكجانبه آمریكا به كشور تحمیل شده است و باوجود اینكه به ظاهر در زمینه دارو و تجهیزات پزشكی تحریم نیستیم ولی به سبب مشكلات مبادلات ارزی و تبادل مالی در این حوزه هم تحریم اعمال می شود و گرفتار مشكلات بسیاری هستیم كه امكان دارد در آینده خدمات پزشكی را گرفتار لطمه كند كه البته امیدواریم با همت جامعه پزشكی بتوانیم از این مرحله سخت عبور نماییم.

رئیس سازمان نظام پزشكی با تاكید به اینكه جامعه پزشكی در همه عرصه ها از دوران جنگ تحمیلی تا سیل های اخیر در كنار مردم بوده و با وظایف خود آشناست، اظهار داشت: حوزه های تجهیزات پزشكی و دارو نیازمند حمایت است و باید تلاش شود تا شاهد كاهش كیفیت خدمات درمانی نباشیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشكی، ایشان سپس با عنایت به برنامه و مراسم تجلیل از زحمات دكتر فاضل اظهاركرد: همیشه در هر كشور و در عرصه های مختلف چهره هایی بعنوان نماد و الگو در جامعه مطرح و معرفی می گردند و در كشور ما هم در ادوار مختلف در عرصه های سیاسی افرادی نظیر امیركبیر و دكتر مصدق و در عرصه حفظ كیان كشور از آرش تا دكتر چمران و در عرصه پزشكی هم افرادی همانند ابوعلی سینا و دكتر قریب بوده اند و امروز دكتر فاضل بعنوان نماد این جامعه فرهیخته شمرده می شود.
1398/02/05
15:32:27
5.0 / 5
4251
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما