كمك ۶ هزار میلیاردی خیرین سلامت تا آخر سال ۹۶

كمك ۶ هزار میلیاردی خیرین سلامت تا آخر سال ۹۶ به گزارش مطب نما دبیر كل مجمع خیّرین سلامت كشور اظهار داشت: این مجمع از حدود ۱۰ سال پیش در جلسه ای كه با مقام معظم رهبری برگزار شده بود، تشكیل شد و تا آخر سال ۹۶، خیّرین بیشتر از ۶ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت كمك كردند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر حسینعلی شهریاری در دیدار مدیران مجمع خیّرین سلامت كشور با وزیر بهداشت، اظهار نمود: پس از فوت حاج آقا نیری كه خدمات پرارزش و خالصانه ای در مجمع خیّرین سلامت داشت، مسئولیت به بنده رسید و در ۶ ماهه اول سال گذشته، خیّرین حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه سلامت مشاركت داشتند.
وی خاطرنشان كرد: از روزی كه این مسئولیت را پذیرفتم، سعی كردیم كه خیّرین را برای سرمایه گذاری در حوزه های پیشگیرانه، پژوهشی و بهداشتی ترغیب نماییم البته تصمیم با خود خیّرین سلامت است اما سفارش ما به خیّرین سلامت در استانها این است كه موازی كاری با دانشگاه های علوم پزشكی نشود و با آنها هماهنگی كاملی وجود داشته باشد.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مشاركت بانوان در مجمع خیّرین سلامت كشور، اظهار داشت: تا كنون در ۵۴ دانشگاه و دانشكده علوم پزشكی كشور، شورای زنان مجمع خیّرین سلامت تشكیل شده است و زنان، انگیزه زیادی برای كار كردن دارند.
دكتر شهریاری از ایده وزیر بهداشت در خصوص اینكه هر معاونت وزارت بهداشت باید رویكرد اجتماعی باشد قدردانی نمود و اضافه كرد: هر كجا كه خیّرین وارد كار شدند، هزینه تمام شده مراكز بهداشتی و درمانی، نصف قیمت پیمانكاران و دولت می باشد و كیفیت كار هم بالا است.
به گزارش وبدا، دبیر كل مجمع خیّرین سلامت كشور تصریح كرد: در دانشگاه های علوم پزشكی باید به خیّرین عزت و احترام گذاشته شود و آنها انتظار دارند كه مسئولان، حرمت شان را نگه داشته و حرف هایشان را گوش كنند چون خیّرین به حوزه سلامت كمك می كنند و هیچ گاه رقیب دولت نیستند.1398/01/29
14:49:10
5.0 / 5
4862
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما