معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی تشریح كرد

چرایی تضمین موفقیت پارك علم وفناوری البرز در سطح ملی و بین المللی

چرایی تضمین موفقیت پارك علم وفناوری البرز در سطح ملی و بین المللی به گزارش مطب نما معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در بیست و هشتمین نشست شورای فناوری پارك علم و فناوری البرز وابسته به جهاددانشگاهی بر تقویت و پشتیبانی از این پارك تصریح كرد و خاطرنشان كرد: یكی از مزیت های اصلی این پارك همكاری، هم افزایی و تلاش مجموعه های مستقر در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی با پارك و مراكز رشد، شركت ها و واحدهای مستقر در آن است و این امر می تواند موفقیت پارك علم و فناوری البرز را در سطح ملی و بین المللی تضمین نماید.


به گزارش مطب نما به نقل از روابط عمومی پارك علم و فناوری البرز، بیست و هشتمین نشست شورای فناوری پارك علم و فناوری البرز به منظور بررسی اولویت ها و موضوعات مختلف با حضور دكتر بادكو معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی، دكتر محمدرضا پور عابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، مهندس عطاء اله ربانی رئیس پارك علم و فناوری البرز، دكتر شمسعلی رضازاده رئیس پژوهشكده و مركز رشد گیاهان دارویی، دكتر حبیب اله اصغری رئیس پژوهشكده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی و رئیس مركز رشد TCT رویش و سایر اعضای شورای فناوری و مسؤولان ستادی پارك تشكیل شد.
دكتر پورعابد معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی اظهار داشت: ارتقای جایگاه و اكوسیستم پارك علم و فناوری البرز بسیار مهم می باشد و باید از ظرفیت های مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی، پژوهشكده ها و مراكز تخصصی این نهاد بعنوان یك فرصت بی نظیر در كشور استفاده نماییم و این ظرفیت بزرگ فرصتی برای پارك علم و فناوری البرز و شركت ها و واحدهای مستقر در این پارك است.
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی بر تقویت و حمایت پارك علم و فناوری البرز تصریح كرد و خاطرنشان كرد: یكی از مزیت های اصلی این پارك همكاری، هم افزایی و تلاش مجموعه های مستقر در این مجتمع با پارك و مراكز رشد، شركت ها و واحدهای مستقر در آن است و این امر می تواند موفقیت پارك علم و فناوری البرز را در سطح ملی و بین المللی تضمین نماید.
مهندس ربانی رئیس پارك علم و فناوری البرز هم گزارشی از عملكرد، فعالیت ها، دستاوردها و وضعیت اعتبارات پارك به اعضا شورا عرضه نمود.
وی با اشاره به دو برابر شدن فروش شركت های دانش بنیان و فناور پارك البرز تصریح كرد: صادرات شركت های دانش بنیان و فناور پارك علم و فناوری البرز هم مطلوب است كه حاكی از موفقیت پارك در بخش ملی و بین المللی است.
در ادامه مهندس ربانی به رشد و پیشرفت شركت های این پارك اشاره نمود و اضافه كرد: تعداد شركت های پارك علم و فناوری البرز كه مورد حمایت و پذیرش قرار گرفته اند، هم اكنون به بیشتر از ۱۵۰ شركت رسیده و تعداد شركت های دانش بنیان استان هم پس از تهران، اصفهان، خراسان رضوی به رتبه چهارم رسیده كه برای استان نوپای البرز بسیار مهم می باشد.
رئیس پارك علم و فناوری البرز استقرار این پارك را در كنار مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پژوهشكده ها و مراكز تخصصی این نهاد را یك فرصت بی نظیر در كشور توصیف كرد و خواهان حمایت های بیشتر برای تحقق اهداف علم و فناوری و توسعه اقتصاد دانش بنیان از راه تعامل بیشتر و بهتر این مجموعه ها عنوان نمود.
در این نشست همینطور دكتر انصاری سبط الشیخ معاون فناوری پارك علم و فناوری البرز گزارشی از اقدامات و فعالیت های پارك بیان كرد: مجموعه پارك و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی فرصت بی نظیر برای كشور و استان البرز است كه این مجموعه می تواند جایگاه مناسب و ویژه ای در رفع نیازها و معضلات و مشكلات ملی و استانی داشته باشد و در نتیجه باعث ارتقای بیشتر از پیش جهاددانشگاهی و هم كشور عزیزمان ایران شود.
از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست، درخواست استقرار شركت های متقاضی در كمیته جذب و پذیرش، گسترش فعالیت و تمدید عضویت برخی از شركت های پارك و هم طرح موارد مربوط به موضوعات ستادی و عملكرد پارك بود كه مورد بررسی، تأیید و تصویب اعضای شورا قرار گرفت.
گفتنی است، در حین این نشست دو تفاهم نامه همكاری بین شركت های لوله گستر خادمی با هدف همكاری مشترك در راه اندازی مركز نوآوری لوله اتصالات و كامپاند پلیمری با پارك علم و فناوری البرز و شركت نحل میهن با هدف همكاری مشترك در راه اندازی مركز نوآوری فرآورده های زنبور عسل با پارك علم و فناوری بعنوان شركت های فناور عضو پارك انجام شد.
در آخر از بخش هایی از پارك همچون مركز رشد واحدهای فناور پارك علم و فناوری بازدید شد و سپس اپیلیكیشن فردوس ۲۴ متعلق به شركت جهانگردی فردوس یكی از شركت های مستقر در مركز رشد توسط معاونان جهاددانشگاهی رونمایی گردید. این اپلیكیشن مخصوص رزرو اقامتگاه های بوم گردی كشور است كه برای اولین بار در مركز رشد پارك علم و فناوری البرز رونمایی گردید.
همچنین به مناسبت هفته درختكاری تعدادی نهال به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس پارك علم و فناوری توسط مدعوین این شورا كاشته شد.1397/12/27
14:06:56
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: پذیرش , دارو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما