راه اندازی نخستین مخزن بلوك های پارافینی بافتی در كشور

راه اندازی نخستین مخزن بلوك های پارافینی بافتی در كشور به گزارش مطب نما معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشكی مشهد از طریق اندازی مخزن بلوك های پارافینی بافتی توسط این دانشگاه، برای اولین بار در كشور اطلاع داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر محسن تفقدی با بیان این خبر اظهار نمود: مخزن بلوك های پارافینی بافتی به صورت سیستم ریلی برای نخستین بار در كشور، در دانشگاه علوم پزشكی مشهد در محل زیست بانك افتتاح شد. این نوع سیستم قفسه بندی بر مبنای شكل ساختاری كه دارد، برای استفاده كاملاً بهینه از فضا و ایجاد امنیت بایگانی نمونه های بلوك های پارافینی، قابل استفاده می باشد.
وی اظهار داشت: در این سیستم دسترسی كاربر به نمونه ها تسهیل شده و یافتن یك نمونه از بین هزاران نمونه ذخیره شده، به آسانی امكان پذیر است.
تفقدی اظهار نمود: زیست بانك دانشگاه علوم پزشكی با داشتن ظرفیت و امكانات لازم برای ذخیره سازی نمونه ها به اشكال و در دماهای مختلف، این امكان را برای محققان فراهم نموده است تا با كمترین هزینه و بالاترین كیفیت و پشتیبانی، نمونه های حاصل از پژوهش های خویش را با اطمینان ذخیره كنند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی مشهد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشكی مشهد تصریح كرد: تأسیس زیست بانك ها یكی از تمهیداتی است كه دسترسی به نمونه های بیولوژیك را تسهیل می كند. با وجود زیست بانك می توان تعداد زیادی از نمونه ها را در یكجا گردآوری كرد و نمونه را با دیگران به اشتراك گذاشت، آزمایش های مختلف بر روی آن انجام داد و یا یك آزمایش را چندین بار تكرار كرد. بدین ترتیب مرحله جمع آوری نمونه ها كه یكی از دشوارترین مراحل انجام طرح های تحقیقاتی است، كنار گذاشته شده و پروژه های تحقیقاتی با سهولت بیشتری به انجام می رسند.1397/12/18
15:25:00
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: امنیت , بافت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما