آمار قربانیان عمل های جراحی بیشتر از مالاریا و سل است

آمار قربانیان عمل های جراحی بیشتر از مالاریا و سل است مطب نما: نتایج یك بررسی نشان می دهد: در سطح جهان آمار قربانیان عمل های جراحی بیشتر از بیماری مالاریا و ویروس HIV است.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، هر ساله در سراسر جهان حدود ۴.۲ میلیون نفر در مدت ۳۰ روز سپس عمل جراحی جان خودرا از دست می دهند كه بیشتر از آمار قربانیان مالاریا، سل و ویروس HIV است.

یافته ها از آن حكایت می كند ۷.۷ درصد از تمامی موارد مرگ و میر در جهان در مدت یك ماه سپس انجام عمل جراحی اتفاق می افتد كه این رقم بیشتر از دیگر عوامل مرگ و میر غیر از سكته مغزی و بیماری ایسكمیك قلبی است.

هر سال حدود ۳۱۳ میلیون عمل جراحی در جهان انجام می شود اما اطلاعات كافی در مورد كیفیت عمل های جراحی وجود ندارد. در این بررسی جدید با استفاده از اطلاعات موجود و میزان مرگ و میر ناشی از عمل های جراحی این مساله مورد مطالعه قرار گرفته است.

محققان انگلیسی اظهاركردند: از میان ۴.۲ میلیون بیماری كه در مدت یك ماه سپس انجام جراحی جان خودرا از دست می دهند نیمی از آنان از كشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط بوده اند.

به گزارش مطب نما به نقل از هلث دی نیوز، بگفته محققان بااینكه تمامی موارد مرگ و میر سپس انجام عمل های جراحی قابل پیشگیری نیست اما با سرمایه گذاری بیشتر، آموزش كادر درمان و بهبود كیفیت تجهیزات پزشكی و بیمارستانی می توان از خیلی از آنها پیشگیری كرد.
1397/11/21
12:33:05
5.0 / 5
4287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما