در بسته خبری اجتماعی ایسنا بخوانید

دومین سالگرد شهدای پلاسكو، بیماری هایی كه از كشور پاك شدند

دومین سالگرد شهدای پلاسكو، بیماری هایی كه از كشور پاك شدند مطب نما: حضور خانواده های شهدای پلاسكو در دومین سالگرد و در محل این حادثه، تأمین هزینه خرید ۲۰۰۰ لباس تخصصی آتش نشانان، هزینه های بیمه سلامت برای 11هزار بیمار خاص تهرانی، ناسالم بودن هوای تهران برای گروه های حساس و... همچون اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در آخرین روز دی ماه است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، مهم ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در آخرین روز دی ماه در ادامه می آید و با كلیك بر روی تیتر آنها می توانید به متن كامل خبرها دسترسی داشته باشید:
حضور خانواده های شهدای پلاسكو در محل حادثه در دومین سالگرد
در دومین سالگرد شهادت آتش نشانان در ساختمان پلاسكو تعدادی از خانواده های شهدا با حضور در این محل، یاد قربانیان این حادثه را گرامی داشتند.
مدیریت بحران قبل و پس از «پلاسكو»
حادثه ریزش ساختمان پلاسكو كه منجر به شهادت 16 آتش نشان و شش شهروند شد، امروز به دومین سالگرد خود رسید، حادثه ای كه در آن زمان، خیلی از ضعف مدیریت بحران در آن صحبت كردند و در گزارش ملی حادثه پلاسكو باز به این مساله پرداخته شد.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران وضعیت مدیریت بحران و تغییرات آن سپس حادثه پلاسكو را شرح داده و در عین حال تاكید دارد كه مدیریت بحران صرفا محدود به یك سازمان نیست و وظیفه ای است كه همه دستگاه ها برعهده دارند.
تكلیف قطعی جریمه ریالی سربازی برای سال آینده مشخص شد
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح، اصرار كرد كه در هماهنگی با مجلس شورای اسلامی، اجرای طرح جریمه ریالی در سال آینده اساسا متوقف خواهد شد.
تأمین هزینه خرید ۲۰۰۰ لباس تخصصی آتش نشانان
شهردار تهران از تامین مالی خرید ۲۰۰۰ لباس تخصصی آتش نشانان آگاهی داد.
اختتام بررسی برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اختتام بررسی برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران آگاهی داد.
بیمه سلامت برای 11هزار بیمار خاص تهرانی، چقدر هزینه می كند؟
مدیركل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اینكه در استان تهران حدود ۱۱ هزار بیمار خاص تحت پوشش اداره كل بیمه سلامت استان تهران قرار دارند، نحوه هزینه كرد این اداره كل برای بیماران خاص را توضیح داد.
بیماری هایی كه از كشور پاك شدند
شاید بتوان واكسیناسیون را یكی از قدیمی ترین مداخلات بهداشتی برای كنترل بیماری ها در ایران خواند؛ مبحثی كه تا قبل از سال های اول دهه ۶۰ ساختاری مناسب و هدفمند نداشت و با شكل گیری شبكه بهداشتی كشور و گسترش آن، كاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از دست كم شش بیماری را رقم زد و آنها را به مرحله حذف رساند.
كاهش فاصله اعتیاد تا «كارتن خوابی» به ۵ سال
مدیر خانه خورشید با اشاره به اینكه باید فرزندان ما در مقابل لطمه های اجتماعی واكسینه شوند، اظهار داشت: هنوز مددكار اجتماعی در مدارس نداریم تا كودكان در معرض لطمه شناسایی شوند. دیوار آهنین آموزش و پرورش هنوز امكان آموزش های پیشگیرانه را در بعضی مسائل فراهم نمی كند.
اجرای پایلوت طرح پیشگیری اولیه از اعتیاد در مناطق لطمه خیز ۴ استان
معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه می خواهیم طرح های پیشگیری را با هماهنگی خیریه ها و موسسات مردم نهاد در مناطق لطمه خیز پیش ببریم، بر لزوم ورود خیرین به حیطه پیشگیری اصرار كرد.
ارزیابی مدارس در حوزه «نماز»
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: با تغییر ساختارها سعی كردیم موانع فرا روی اقامه نماز در مدارس را رفع و برای برگزاری بیش ازپیش نماز در مدارس و نشر فرهنگ نماز گام برداریم.
خودروهای سنگین آلاینده ای كه برگه معاینه فنی دارند!
دبیر كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا با اشاره به اینكه نصف خودروهای سنگین مردودی در معاینه فنی مجدد دارای برگه معاینه فنی هستند، خواهان نظارت جدی وزارت راه بر عملكرد مراكز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین شد.
هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می شود
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به قرار گرفتن كیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس طی امروز و فردا (۳۰ دی و ۱ بهمن) از وزش باد موثر در پایتخت آگاهی داد.
به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا در آخرین روز دی ماه و تا لحظه انتشار این خبر در ادامه می آید كه با كلیك بر روی تیتر آنها می توانید به متن كامل خبر دسترسی داشته باشید:
برف و كولاك در ۲۲ استان
تكلیف قطعی جریمه ریالی سربازی برای سال آینده مشخص شد
بیماری هایی كه از كشور پاك شدند
بارش برف و كاهش دید در جاده های كشور
خودروهای سنگین آلاینده ای كه برگه معاینه فنی دارند!

خبرنگار: مژگان زینلی پور/دبیر خبر: زهرا روزبروزی


1397/11/01
14:23:31
5.0 / 5
5022
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما