سرعت رشد اسكلت كودكان بیشتر شده است

سرعت رشد اسكلت كودكان بیشتر شده است مطب نما: محققان دانشگاه میسوری دریافتند اسكلت كودكان در مقایسه با سال های ابتدای قرن بیستم، با سرعت بیشتری رشد می كند و این وضعیت امكان دارد زمان بندی درمان بعضی از بیماری های استخوانی را تحت تاثیر قرار دهد.


به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری آسوشیتدپرس، محققان تصاویر رادیولوژی دست و مچ بیشتر از هزار كودك را كه بین سال های 1915 و 2006 میلادی متولد شده اند، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند تا زمان شروع فرآیند همجوشی سر استخوان ها را تشخیص دهند؛ آغاز این فرآیند نشانه آخر دوران رشد استخوان های بدن است.
بر اساس این تحقیقان اسكلت دختران حدود 10 ماه زودتر و اسكلت پسران حدود هفت ماه زودتر به رشد كامل می رسد؛ به قول محققان بعد از رشد كامل اسكلت، یك زمان بندی جدید شروع می گردد. رشد سریع تر اسكلت، زمان بندی درمان بعضی از بیماری های ارتوپدی مانند تفاوت طول پاها و كژپشتی را در كودكان تغییر می دهد. همینطور می تواند باعث تغییر شیوه استفاده از هورمون رشد شود.
زمان بندی مراحل درمان این بیماری ها نقشی حیاتی بر نتایج به دست آمده از درمان دارد. نتایج این مطالعات نشان می دهد كه متخصصان باید زودتر از آنچه تابحال تصور می شد انتظار همجوشی سر استخوان ها را داشته باشند.
در این تحقیقات علت تسریع در رشد اسكلت مشخص نشده است، اما به قول محققان قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض تركیبات شیمیایی شبیه به هورمون ها می تواند یكی از عوامل این پدیده باشد.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Clinical Orthopaedics and Related Research انتشار یافته است.
علمی (6)**9259*2025


1397/10/22
15:32:28
5.0 / 5
4737
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما