معاون دامپزشكی كشور:

گسترش فعالیت های موسسه رازی لازم است

گسترش فعالیت های موسسه رازی لازم است مطب نما: معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشكی كشور اظهار داشت: امروز تحریم ها، اهمیت فعالیت گسترده موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی را بیشتر از هر زمانی ضروری ساخته است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایرنا، قاسم رضائیان زاده روز سه شنبه در آئین سالگرد نود و چهارمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی در كرج اضافه كرد: این اهمیت و نیاز در حوزه های مختلف واكسن، سرم، آنتی ژن دیده میگردد.
وی با اشاره به اینكه رویكرد بخش اجرا به این موسسه برای تولید در داخل كشور است، گفت: جایگاه موسسه تحقیقات در دوره های مختلف دیده شده كه آخرین آن در زمان شیوع تب برفكی در دام های سبك كشور بوده است.
وی افزود: موسسه رازی در شرایطی موفق به تولید و تامین واكسن تب برفكی شد كه منطقه عشایری غرب كشور در كانون این بیماری قرار گرفته بود.
وی بیان داشت: چنین مركزی با قدمت 94 ساله بعنوان پشتوانه استراتژیك و اساسی برای نظام جمهوری اسلامی از حیث امنیت و سلامت مهم می باشد.
معاون سازمان دامپزشكی افزود: همین طور تولیدات این موسسه در منطقه و دنیا یك برند محسوب شده و شركت های خارجی خواهان انعقاد تفاهم نامه همكاری با آن هستند.
رضائیان زاده اضافه كرد: دنیا هر روز با یك تكنیك و عملكرد جدید با اهداف اقتصادی و كاهش عوامل بیماری زا حركت می كند و ما هم در این مسیر ناگزیر به حركت هستیم.
وی اشاره كرد: فعالیت موسسه رازی در ایران می تواند چشم انداز روشنی برای آینده صنعت دام و طیور كشور داشته باشد.
معاون سازمان دامپزشكی كشور اضافه كرد: محققان این موسسه با نیازهای روز دامپزشكی كشور آشنا هستند و در منطقه خاورمیانه و دنیا حرف برای گفتن دارند.
رضائیان زاده اضافه كرد: امیدواریم این موسسه با عنایت به موج های آرام و تندی كه در بخش خصوصی در تولید واكسن اتفاق افتاده بتواند بعنوان یك پیشرو برای سیاست گذاری تولید واكسن حركت نماید.
موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی سال 1303 در منطقه حصارك كرج تاسیس شد.
6156/ 6155


1397/10/19
14:58:54
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: امنیت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما