دوشنبه های بدون گوشت و ماهی در فرانسه

دوشنبه های بدون گوشت و ماهی در فرانسه به گزارش مطب نما ۵۰۰ نفر از شخصیت های برجسته فرانسه خواهان برگزاری كمپین ˮدوشنبه های سبزِˮ بدون گوشت و ماهی در جهت تغییر عادات غذایی مردم این كشور شدند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، ۵۰۰ نفر از شخصیت های برجسته فرانسه همچون هنرمندان، دانشمندان و فعالان زیست محیطی در نامه ای كه در این ارتباط منتشر نموده اند، اعلام كردند: دلایلی الزامی برای كاهش مصرف گوشت حیوانات در فرانسه وجود دارد و ما بر این باوریم كه هر انسانی می تواند قدمی قابل توجه در این راه بر دارد.
این افراد كه بعضی از آنها خود گیاهخوارند از مردم خواسته اند تا از خوردن هر گونه گوشت و ماهی در دوشنبه های سال ۲۰۱۹ میلادی اجتناب كنند.
در نامه انتشار یافته از این افراد، رییس حفاظت از پرندگان فرانسه اعلام نموده در جهت گرایش مردم به گیاهخواری می توانیم همگی تلاش نماییم تا حداقل كیفیت غذایی را از جنبه كمّی ارتقا دهیم.
از هفته آینده مقرر است كمپین "دوشنبه های سبز" به صورت رسمی اجرا شود.
چندین سازمان غیردولتی و نهاد مردمی برای افزایش آگاهی های كشور فرانسه از نیاز به تغییر عادات غذای به دلایل "زیست محیطی، سلامتی و حفاظت از حیوانات" این كمپین را حمایت كرده اند.
امید می رود علاوه بر امضای ۵۰۰ نفر از شخصیت های برجسته فرانسوی، بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تن از مردم این كشور هم از روز دوشنبه خوردن گوشت و ماهی را متوقف سازند.
این كمپین توجه ها را به كشاورزی صنعتی كه عامل اصلی جنگل زدایی، گرمایش جهانی، صید بی رویه ماهی ها كه اكوسیستم ها را نابود می سازد، خطرات مبتلا شدن به سرطان مربوط به مصرف گوشت قرمز و هم صدمه دیدن حیوانات جلب می كند.
به شركت كنندگان در این كمپین دستورالعمل هایی برای یافتن جایگزین هایی به جای گوشت داده می شود.
به گزارش نیوز بیزر، این كمپین از "دوشنبه های بدون گوشت" كه برای ۲۰ سال در حدود ۴۰ كشور اجرا می گردد الگو گرفته و ماهی را هم به این الگو افزوده است.1397/10/15
15:07:01
5.0 / 5
4211
تگهای خبر: سلامت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما