كاهش اهدای خون در فصل سرما

كاهش اهدای خون در فصل سرما مطب نما: مدیركل انتقال خون البرز اظهار داشت: در فصل سرما اغلب شاهد كاهش تعداد بازگشت كنندگان به پایگاه های انتقال خون هستیم.


محمدرضا مهدی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: با عنایت به اینكه نیاز به خون و فرآورده های خونی نیازی مستمر است و به فصل خاصی از سال محدود نمی گردد، از شهروندان البرزی خصوصاً اهدا كنندگان مستمر تقاضا میگردد برای تامین نیازهای این بخش انتقال خون را تنها نگذارند.
ایشان سپس با اشاره به وضعیت اهدای خون امسال اضافه كرد: از شروع سال تا كنون 63 هزار و 883 نفر به پایگاه های انتقال خون مراجعه نموده اند كه 80 درصد آنها موفق به اهدای خون شده اند. ازمجموع اهدا كنندگان 23 هزار و 684 نفر اهدا كننده مستمر هستند كه نیمی از جمعیت اهدا كننندگان در این استان را به خود مختص كرده است.
مهدی زاده در بخش دیگری از سخنان خود از مردم نوع دوست استان خواست با عنایت به فصل سرما و نیاز بیشتر به فرآورده های خونی به كمك بیماران بشتابند.
وی اظهار داشت: مردم همیشه در تهیه و تامین خون و فرآورده های خونی یاور انتقال خون هستند كه امیدواریم با اهدای پلاسما در تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص انتقال خون را باز یاری كنند. اهداكنندگان حتما كارت ملی خودرا همراه داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه نیاز به همه گروه های خونی در این ایام ضروری می باشد، اضافه كرد: شرایط عمومی اهداكنندگان خون وزن بیشتر از 50 كیلوگرم، سن بین 18 تا 60 سال، رعایت فواصل اهدای خون حداقل به مدت هشت هفته، رعایت تعداد نوبت مجاز اهدای خون در سال برای زنان سالانه سه بار و برای مردان سالانه چهار بار، پرهیز از رفتارهای غیر بهداشتی و برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی ست.1397/10/13
21:20:07
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما