رئیس بنیاد بیماری های خاص:

تالاسمی ها نباید بابت دارو، پول بپردازند

تالاسمی ها نباید بابت دارو، پول بپردازند به گزارش مطب نما رئیس بنیاد بیماری های خاص اظهار داشت: بیماران تالاسمی برای تهیه دارو نباید هزینه ای پرداخت كنند.


فاطمه هاشمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: اگر بیماران خاص را افراد هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی بدانیم، وضعیت نسبتا خوبی دارند، اما تالاسمی ها به تازگی برای تهیه دارو با مشكلات رو به رو شده اند. تالاسمی ها نباید برای دارویی كه می گیرند، هزینه پرداخت كنند و این یكی از مشكلاتی است كه برای بیماران تالاسمی بوجود آمده است.
وی ادامه داد: در مورد بیماران دیالیزی هم باید بگویم كه هرچند این بیماران وضعیت نسبتا خوبی دارند، اما به تازگی با عنایت به تحریم ها تهیه دستگاه دیالیز مقداری سخت شده است. خوشبختانه برپایه اعلام وزارت بهداشت تلاش هایی برای خرید ۵۰۰ تا هزار دستگاه دیالیز صورت گرفته، اما این دستگاه ها هنوز وارد كشور نشده كه بخواهد توزیع شود. متاسفانه به علت بی توجهی به مباحث پیشگیرانه، تعداد بیماران دیالیزی رو به افزایش است و الان حدود ۳۲ هزار بیمار دیالیزی در كشور داریم.
هاشمی افزود: وی اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد بیماران دیالیزی كسانی هستند كه دیابت داشته اند و از آنجاكه به درستی بیماری شان را كنترل نكرده اند، مبتلا به دیالیز شده اند و بین ۱۵ تا ۲۰ درصد كسانی بوده اند كه فشار خون داشته اند.

او همینطور با اشاره به بیماران ام. اس و مبتلایان سرطان اظهار داشت: درمان این افراد ۱۰۰ درصد مجانی نیست و باید ۳۰ درصد از هزینه درمان را خودشان بپردازند. متاسفانه بیماران سرطانی داروهای گران قیمتی دارند و تهیه آنها كار بسیار سختی است كه امیدواریم آنها هم ۱۰۰ درصد فرانشیزشان پرداخت گردد.

هاشمی اظهار نمود: متاسفانه به علت تحریم ها بیماران سرطانی با كمبود بعضی از داروها مواجهند و برپایه آمار وزارت بهداشت سالیانه تا ۱۱۰ هزار نفر بیمار جدیدسرطانی در كشور اضافه می گردد.
وی با اشاره به اینكه اگر بخش شیمی درمانی در كاشمر راه اندازی شود، وسایل مورد نیاز را در اختیارشان خواهیم گذاشت، اضافه كرد: همان گونه كه به مراكز استان ها توجه می شود، باید شهرستان ها به خصوص مناطق محروم هم در تهیه امكانات درمانی در اولویت قرار گیرند.
1397/09/19
15:03:38
5.0 / 5
4426
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما