در گفت وگو با ایسنا تشریح شد

جزئیات كنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین و نمایشگاه شركت های دانش بنیان

جزئیات كنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین و نمایشگاه شركت های دانش بنیان مطب نما: دبیر اجرایی یازدهمین كنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین درباره برگزاری نمایشگاهی با حضور شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها همزمان با برپایی یازدهین كنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین اظهار داشت: برای اولین بار این نمایشگاه در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ دی ماه در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشكی تهران برگزار می گردد.


دكتر مهدی نوروزی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه این نمایشگاه توسط شركت طرف قرارداد ما و با ابتكارات و خاصیت های خاص برگزار می شود، اظهار نمود: یكی از این خاصیت های خاص حضور استارتاپ ها و شتاب دهنده های مختلف كشور است كه این شركت ها و شتاب دهنده ها بنیه علمی اصلی كشور هستند. امیدوارم كه به جز شركت های تولیدكننده مواد و تجهیزات پزشكی و آزمایشگاهی، استارتاپ ها كه از بازوهای مهم علمی كشور هستند، بتوانند در این نمایشگاه با یكدیگر تبادل اطلاعات كنند و بدرخشند؛ البته بخش های انتشارات و بخش های مختلف در حوزه علمی هم در نمایشگاه شركت می كنند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران درباره هدف برگزاری این كنگره اظهار داشت: هدف از برگزاری این كنگره احداث یك پیوند ناگسستنی و قوی بین بالین و آزمایشگاه یعنی گروه پزشكی و گروه آزمایشگاهی در امتداد ارتقای سلامت بیماران است تا به متخصصان كمك نماید كه بتوانند بیماری ها را دقیق تر و با آخرین متدها تشخیص دهند و سپس درمان كنند.
وی با بیان این كه در این كنگره آخرین دستاوردهای حوزه آزمایشگاه و بالین مطرح می شود، اضافه كرد: ۱۰ كنگره گذشته با استقبال زیادی روبه رو بوده، به صورتی كه هر سال حدود ۳۰۰۰ نفر در این كنگره شركت می كردند. برگزاركننده این كنگره جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران است. این جامعه خود شامل ۱۵ جامعه علمی در حوزه آزمایشگاه و علوم پایه است كه امسال همه برای برگزاری این كنگره دست به دست هم داده اند. هم چنین هر سال كنگره برمبنای یك سوژه مشخص برگزار می شد، اما امسال مقرر است تمام موضوعات مهم میان آزمایشگاه و بالین مطرح شود.
نوروزی با بیان این كه میهمانان خارجی و داخلی در این كنگره آخرین دستاوردها و اطلاعات علمی خودرا تبادل می كنند، افزود: در این كنگره پنل های مختلفی اجرا می شود، مثلا پنل های علمی به صورت مستقل اجرا میگردد كه در آن پرسش و پاسخ هایی در موضوعات مختلف مطرح می شود؛ هم چنین به صورت جداگانه سخنرانی های بلند و سخنرانی های سه دقیقه ای هم در برنامه وجود دارد كه در سخنرانی های سه دقیقه ای افرادی كه پوستر دارند، پوسترهای خودرا نمایش می دهند. مخاطبان این كنگره هم از گروه پزشكی و هم از بخش های آزمایشگاهی و تحقیقاتی كشور هستند تا اطلاعات علمی خودرا هم در حاشیه كنگره و هم در برنامه های كنگره تبادل كنند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران درباره حضور میهمانان خارجی در این كنگره اشاره كرد: از آن جایی كه امكان دارد در شرایط فعلی تردد تعدادی از میهمانان خارجی با مشكل مواجه شود، برخی میهمانان خارجی به صورت حضوری و برخی دیگر به صورت تله كنفرانس در برنامه شركت می كنند.
دبیر اجرایی یازدهمین كنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین درانتها به برگزاری كارگاه هایی همزمان با كنگره اشاره نمود و اضافه كرد: اقدام خوب دیگری كه انجام می شود، برگزاری كارگاه های مختلف در این كنگره است، همچون كارگاه هایی با سوژه "از ایده تا تولید و صادرات"؛ در این كارگاه ها مقرر است متخصصان تجربیات خودرا در اختیار شركت كنندگان بگذارند. در حوزه بازاریابی و تجاری سازی هم در حال طراحی كارگاه های خوبی هستیم.1397/09/01
21:34:45
5.0 / 5
4552
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما