گرد و خاك اگزما را تشدید می كند

گرد و خاك اگزما را تشدید می كند مطب نما: تهران - دبیرعلمی چهارمین كنگره سالانه پوست رازی با اشاره به تشدید اگزما براثر ارتباط با بعضی از آلودگی ها، اظهار داشت: آلودگی ناشی از گرد و خاك این بیماری را تشدید می كند.


اگزما نوعی حساسیت پوستی است كه به شكل التهاب، ضایعات خارش دارد در نواحی كه در تماس با ماده بیرونی احداث میگردد و معمولا با قرمزی، پوسته پوسته شدن و ضخیم شدن پوست همراه می باشد.
دكتر امیر هوشنگ احسانی روز چهارشنبه در حاشیه چهارمین كنگره سالانه پوست رازی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: زندگی در شهرهایی با آلودگی گرد و خاك یا در شهرهای صنعتی بزرگ مانند تهران، سبب تشدید این بیماری میگردد.
وی با اشاره به اینكه عوامل محیطی اگزما و حساسیت های پوستی را تشدید می كند، بیان داشت: افراد به سبب حساسیت به موادی مانند شوینده ها، گرد و خاك، رنگ، چسب و چوب دچار اگزمای پوستی می شوند.
دبیر علمی چهارمین كنگره سالیانه پوست رازی به مردم سفارش كرد كه هنگام استفاده از موادی مانند شوینده ها، رنگ و چسب از محافظ استفاده كنند. استفاده از كرم های چرب یا مرطوب كننده سبب كاهش اگزما میگردد.

** اگزما، عامل حدود 30 درصد مراجعات به پزشكان پوست است
احسانی اگزما و حساسیت ها را همچون بیماری های شایع پوستی اعلام نمود و اظهار داشت: حدود 30 درصد مراجعات به پزشكان پوست براثر اگزما و حساسیت ها است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اضافه كرد: زنان خانه دار كه معمولا با مواد شوینده، تماس دارند، بیشتر در معرض مبتلاشدن به اگزما و حساسیت پوستی هستند و به همین دلیل، این افراد بیشترین بازگشت را به پزشكان پوست دارند.
وی با اشاره به اینكه بیماری اگزما و حساسیت پوستی، مسری نیست، بیان داشت: این بیماری معمولا بر روی آرنج، مچ، پشت زانوها و صورت مشاهده میگردد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اضافه كرد: این بیماری بیشتر در سنین 20 تا 40 سالگی بروز پیدا می كند و شیوع آن در استان های مختلف حدودا یكسان است.
وی، جراحی پوست، لیزر، تازه های درماتولوژی، آناتومی صورت (سر و گردن) را از محورهای این كنگره اعلام نمود و اظهار داشت: بیان آخرین دستاوردهای علمی و نمایش تجربیات صاحب نظران همچون اهداف برگزاری این كنگره است.
احسانی به حضور حدود 700 متخصص درماتولوژی از سراسر كشور در چهارمین كنگره سالیانه پوست رازی اشاره نمود و اظهار داشت: تازه های بیماری های پوست و زیبایی پوست توسط صاحب نظران این حوزه در كنگره ارائه میگردد.
وی تعداد مقالات ارائه شده را حدود 60مقاله بیان كرد كه بخشی از آنها به صورت سخنرانی نمایش می شود، اظهار داشت: این مقالات در مورد بیماریهای رایج پوستی مانند پسوریازیس، لك و پیس، پمفیگوس، استفاده لیزر، ویتیلیگو، درمان اسكار آكنه، ریزش و كاشت مو، تزریق بوتاكس، چربی و ژل می باشد.
چهارمین كنگره سالیانه پوست رازی از امروز 30 آبان تا 2 آذر ماه با حضور جمعی از پزشكان پوست در هتل المپیك تهران برگزار می گردد.
علمی ** 1201 **1440


1397/08/30
15:50:39
5.0 / 5
5031
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما