استقرار ۲۱۱ كارشناس مبارزه با بیماری ها در مرز چذابه

استقرار ۲۱۱ كارشناس مبارزه با بیماری ها در مرز چذابه مطب نما: مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت از استقرار۲۱۱ كارشناس مبارزه با بیماری ها و ۲۰۰ كارشناس بهداشت محیط در مرز چذابه اطلاع داد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا دكتر محمد اسماعیل مطلق به همراه دكتر سید مهدی حسینی زاده - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز- با حضور در مرز چذابه از وضعیت بهداشتی مواكب مستقر در راه طریق الحسین بازدید كرد و با حضور در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی در جریان روند بیماریابی زائرین ورودی به كشور از نظر مبتلا شدن به بیماریهای واگیر قرار گرفت.

مطلق در این بازدید ضمن تاكید بر غربالگری سندرمیك همه زائرین ورودی به كشور، اظهاركرد: دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز با استقرار ۲۱۱ نفر از كارشناسان مبارزه با بیماریها و پزشك در پایگاه بهداشتی مرز چذابه و بیشتر از ۲۰۰ كارشناس بهداشت محیط جهت نظارت بر مواكب، عملكرد بسیار مناسبی را در بحث تامین سلامت زائرین داشته است.

مطلق اضافه كرد: در برنامه اربعین امسال به بیشتر از ۲۲۰ هزار نفر از زائران در زمان خروج از كشور آموزش بهداشت فردی و رعایت خودمراقبتی داده شده و حدود ۴۰ هزار نفر در زمان ورود به كشور تحت مراقبت سندرمیك بیماریهای واگیر قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در انتها اظهار داشت: كارشناسان بهداشت محیط روزانه سه نوبت از وضعیت بهداشت مواكب، كلرسنجی، سمپاشی سطوح و... بازدید به عمل می آورند و آموزش های لازم را به خادمان مواكب عرضه می كنند.
1397/08/07
15:21:35
5.0 / 5
4916
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما