مرگ نخستین بومی استرالیایی بر اثر کووید

مرگ نخستین بومی استرالیایی بر اثر کووید به گزارش مطب نما مقامات بهداشتی استرالیا از ثبت نخستین مورد فوت ناشی از مبتلا شدن به کووید ۱۹ در میان ساکنان منطقه بومی نشین ˮدوبوˮ در این کشور خبر دادند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، نخستین فوتی ناشی از مبتلا شدن به کووید ۱۹ در منطقه دوبوی استرالیا یک مرد حدودا ۵۰ ساله و واکسینه نشده از سکنه این منطقه بومی بوده که روز گذشته در بیمارستان جان خویش را از دست داده است.
به گفته اسکات مک لاکلان، مدیر اجرایی منطقه بهداشت غربی نیو ساوت ولز، این مرد تحت مراقبت های ویژه بوده و مشکلات جسمانی و بیماری های زمینه ای اساسی هم داشته است.
لاکلان در گفتگو با خبرنگاران از مردم بومی منطقه دوبو در استرالیا خواست که نسبت به واکسیناسیون خود اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: ما می دانیم که اگر مردم از واکسیناسیون امتناع کنند، بیشتر خواهند مُرد و همینطور می دانیم که اطلاعات غلط زیادی در مورد واکسن ها وجود دارد، با این وجود فرصت های زیادی برای افراد وجود دارد که در سرتاسر غرب نیو ساوت ولز واکسینه شوند.
بر اساس گزارشات، این مرد یکی از چهار نفری بود که روز گذشته (یکشنبه) در نیو ساوت ولز در اثر مبتلا شدن به کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند.
بر اساس آمار رسمی، افراد غیر بومی در منطقه دوبو بیشتر از دو برابر افراد بومی واکسینه شده اند و تنها ۳۱ درصد از افراد بومی این منطقه نخستین دز واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند و ۹ درصد هم کاملا واکسینه شده اند.
به گزارش گاردین، در سرتاسر منطقه بهداشت محلی غرب استرالیا، ۵۵ درصد از مردم نخستین دز و ۲۶ درصد هم دز دوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند.
بومیان استرالیا به ساکنان اولیه قاره استرالیا گفته می شود که از ده ها هزار سال قبل از ورود اروپائیان به این سرزمین در آنجا زندگی می کردند.1400/06/08
21:26:16
5.0 / 5
307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما